بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده

3.8K

اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد دیگران را دنبال کنند به منظور به روز ماندن هر بار که آنها یک حلقه پست می کنند ، داستان یا به روز رسانی با این حال، متأسفانه، خانه کلاهبرداران، هرزنامه‌ها و جاسوسان نیز شده است. خوشبختانه، اینستاگرام برای محافظت از شما اقداماتی را در نظر گرفته است. به عنوان مثال، می توانید برای محافظت از پروفایل خود، شخصی را در اینستاگرام مسدود کنید، گزارش دهید یا محدود کنید. با این حال، بیشتر مردم تفاوت بین این سه مورد را نمی‌دانند یا وقتی یک پروفایل را در اینستاگرام محدود، بلاک و گزارش می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد. من به تمام سوالات شما در اینجا پاسخ خواهم داد.

گزینه‌های محدود کردن، مسدود کردن و گزارش‌دهی در اینستاگرام کجاست

برای محافظت از علایق شما در اینستاگرام، توسعه‌دهندگان سه ویژگی ایمنی را در نظر گرفته‌اند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. برای بازدید از صفحه پروفایل کافی است روی عکس پروفایل ضربه بزنید. آنها را در منوی کباب (نماد سه نقطه) نمایه پیدا خواهید کرد. منویی از پایین اسلاید می شود که سه گزینه را با فونت قرمز نشان می دهد.

Instagram Block vs Report vs Restrict 1
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 32

ما از آیفون استفاده خواهیم کرد به عنوان مثال در اینجا، اما رابط کاربری در بین پلتفرم‌ها بسیار سازگار است، بنابراین کاربران اندروید و وب باید احساس خوبی در خانه داشته باشند. مهم‌تر این است که بدانید مسدود کردن، محدود کردن و گزارش‌دهی در اینستاگرام چه کاری انجام می‌دهد که تمرکز این مقاله بر روی آن است. بیایید بیشتر به بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت بپردازیم.

زمان استفاده از محدودیت، مسدود کردن و گزارش در اینستاگرام

در اینجا چند سناریو وجود دارد که به شما کمک می کند بفهمید چه زمانی و در چه شرایطی می توانید از این سه مورد استفاده کنید. ویژگی‌ها.

اگر احساس می‌کنید که محتوای آن نمایه اینستاگرام دستورالعمل های انجمن. این موارد شامل هرزنامه، سوء استفاده، برهنگی، خشونت، قلدری، کلاهبرداری، جعل هویت، و غیره است، اما محدود به آنها نیست.

اگر این رفتار ادامه یابد، می‌توانید آن شخص را مسدود کنید. به عنوان مثال، زمانی که شخصی نظرات توهین آمیز، جنسی یا ضد اجتماعی را به طور مکرر بر روی پست های شما می گذارد، زمانی که شخصی شما را تعقیب می کند تا ببیند چه زمانی آنلاین هستید و فعالیت های خود را دنبال می کنید و غیره. این زمانی است که می توانید از گزینه block استفاده کنید تا دیگر نتوانند همه این کارها را انجام دهند. این تفاوت بین ویژگی های بلاک اینستاگرام و گزارش است.

محدود کردن را می توان به عنوان یک بلوک نرم در نظر گرفت که در آن فرد همچنان می تواند شما را پیدا کند، اما نمی تواند با شما ارتباط برقرار کند. این مانند قرار دادن یک دیوار شیشه ای عایق صدا است تا تمام صدایی که ایجاد می کنند در کنار آنها باقی بماند. نظرات، لایک‌ها و غیره آنها را در فید یا نمایه خود نخواهید دید.

وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می‌کنید، گزارش می‌دهید و محدود می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد

وقتی شخصی را در اینستاگرام محدود می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد:

 • آنها برنده شدند نمی دانم پیام هایی را که آنها ارسال کرده اند خوانده اید یا نه.
 • آنها نمی توانند ببینند چه زمانی آنلاین هستید (که با یک نقطه سبز در کنار نام نمایه مشخص می شود).
 • نظرات آنها در مورد پست های شما به طور پیش فرض پنهان می ماند. با ضربه زدن روی دکمه مشاهده نظر می توانید آنها را مشاهده کنید. دیگران نیز نمی توانند نظرات آنها را مشاهده کنند مگر اینکه شما آنها را با ضربه زدن روی دکمه تأیید تأیید کنید.
 • شما نظرات فردی را تأیید خواهید کرد.
 • دریافت اعلان برای نظراتی که توسط کاربران محدود شده است را دریافت نخواهید کرد.
 • افراد محدود شده نمی دانند که شما نمایه، نظرات و غیره او را محدود کرده اید.

وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می کنید این اتفاق می افتد:

 • تمام لایک‌ها و نظراتی که توسط شخص مسدود شده روی عکس‌ها و ویدیوهای نمایه شما گذاشته شده است حذف خواهند شد. اگر در آینده آن‌ها را رفع انسداد کنید، بازیابی نخواهند شد.
 • با این حال، کاربران مسدود شده همچنان می‌توانند نظرات و لایک‌های شما را در نمایه‌های عمومی و نمایه‌هایی که شما و آنها دنبال می‌کنید مشاهده کنند.
 • <یک نمایه مسدود شده نمی‌تواند نمایه شما را در هیچ کجای اینستاگرام تگ یا ذکر کند.

 • توجه داشته باشید که اگر پس از مسدود کردن شخصی نام کاربری خود را تغییر دهید، اگر نام کاربری جدید شما را بداند، می‌تواند شما را تگ یا منشن کند.
 • دی‌ام‌های قدیمی پس از مسدود شدن حذف نمی‌شوند، اما نمی‌توانید DM جدید ارسال یا دریافت کنید.
 • اگر در همان گروهی هستید که فردی را مسدود می‌کنید، می‌توانید انتخاب کنید: گروه را ترک کن اگر بمانید، همچنان پیام‌هایی را از نمایه مسدود شده مشاهده خواهید کرد.
 • پس از مسدود شدن، پیام‌های جدیدی از آن نمایه دریافت نخواهید کرد و حتی پس از رفع انسداد آن پیام‌ها تحویل داده نمی‌شوند.
 • کاربران مسدود شده نمی توانند به اتاق هایی که شما ایجاد می کنید بپیوندند.
 • شاید لازم باشد هر حساب اینستاگرام و فیسبوکی را که کاربر دارد مسدود کنید زیرا از حساب های FB نیز برای ایجاد و استفاده از اینستاگرام استفاده می شود.< /li>
 • اگر حساب فیسبوک شما از طریق Accounts Center به حساب اینستاگرام شما مرتبط باشد، کاربران مسدود شده نمی توانند با شما پیام ارسال کنند یا با شما تماس بگیرند. در غیر این صورت، آنها می توانند.

هنگامی که یک نفر را در اینستاگرام گزارش می دهید همه اینها اتفاق می افتد:

 • وقتی یک پست، استوری، نظر، نمایه را گزارش می کنید، پخش زنده، یا حلقه، اینستاگرام بررسی می کند که آیا دستورالعمل های آنها را نقض می کند. اگر بله، آن محتوا را حذف یا پنهان می کنند. همین امر در مورد پروفایل، به خصوص متخلفان مکرر نیز صدق می کند.
 • اینستاگرام همچنین از تابع گزارش استفاده می کند تا بفهمد چه نوع محتوایی را در فید خود دوست دارید یا نه. محتوای مشابه آنچه گزارش کرده‌اید در پست‌های پیشنهادی و کاوش پایین‌تر نشان داده می‌شود.

اکنون تفاوت‌های بین بلاک اینستاگرام و گزارش در مقابل محدودیت را می‌دانید.

چگونه برای محدود کردن، مسدود کردن و گزارش شخصی در اینستاگرام

راه‌های متعددی برای محدود کردن، گزارش کردن و مسدود کردن یک پروفایل در اینستاگرام وجود دارد، و همه آنها یکسان ایجاد نمی‌شوند. برای مثال، می‌توانید کسی را از ارسال نظر یا مسدود کردن کامل نمایه‌اش مسدود کنید. بیایید نگاهی به همه راه‌ها و تفاوت آنها بیندازیم.

توجه: وقتی شخصی را در اینستاگرام مسدود می‌کنید، گزینه‌ای برای مسدود کردن آن حساب خاص یا سایر موارد موجود و موجود مشاهده خواهید کرد. حتی حساب های آینده که ممکن است ایجاد کنند. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، مسدود کردن برای حساب‌های شخصی که همچنان دنبال می‌کنید اعمال نمی‌شود. شما باید آنها را جداگانه مسدود کنید.

محدود کردن، گزارش کردن و مسدود کردن از DM

شما می توانید مستقیماً هر کسی را محدود، مسدود و حتی گزارش دهید از بخش پیام‌ها.

1. روی نماد پیام یا DM در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و سپس پیام را از نمایهی که می خواهید محدود کنید.

open dm from a profile on instagram
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 33

2. روی نام نمایه در بالا ضربه بزنید و سپس به پایین بروید تا گزینه‌های محدود کردن، گزارش و مسدود کردن را پیدا کنید. روی آن ضربه بزنید.

restrict, report, or block from the DM section of Instagram
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 34

3 . بسته به آنچه انتخاب کرده اید، یک پنجره بازشو با جزئیات بیشتر خواهید دید و باید تصمیم نهایی خود را تأیید کنید.

محدود کردن و مسدود کردن از آن نظرات

کسی نظرات شرم آور یا ناخواسته را در نمایه شما می گذارد؟ شما همچنین می توانید گزارش دهید، مسدود کنید، و آنها را از نظرات خود محدود کنید. ابتدا، اجازه دهید نحوه محدود کردن نظرات در اینستاگرام را بررسی کنیم.

1. پست را باز کنید و سپس روی مشاهده همه نظرات ضربه بزنید. برای دیدن اینکه چه کسی نظر گذاشته است.

2. روی نظر به چپ بکشید و سپس محدود کردن را انتخاب کنید.

اکنون، در اینجا نحوه مسدود کردن یک نفر از نظر دادن در نمایه اینستاگرام خود آمده است.

1. به نمایه خود بروید، روی kebab ضربه بزنید. نماد منو، و تنظیمات را انتخاب کنید.

open instagram profile settings
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 35

<2. اکنون روی Privacy و سپس Comments ضربه بزنید.

instagram comments under privacy settings
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 36

3. در اینجا لیستی از افرادی را می بینید که از نظر دادن آنها را مسدود کرده اید. روی افراد ضربه بزنید و سپس نمایه‌ای را جستجو کنید که می‌خواهید از نظر دادن در نمایه اینستاگرام خود جلوگیری کنید.

view and manage list of people blocked from commenting on your profile
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 37

توجه: مسدود کردن شخصی از نظر دادن به منزله مسدود کردن نمایه او نیست. شما به سادگی به آنها اجازه نمی دهید در مورد عکس ها و ویدیوهای نمایه شما نظر بدهند. و نظرات قبلی آنها را نیز حذف نخواهد کرد. برای مسدود کردن کامل نمایه شخصی، ادامه مطلب را بخوانید.

محدود کردن، گزارش کردن و مسدود کردن نمایه آنها

همچنین می‌توانید شخصی را از نمایه خود محدود کنید. همانطور که در بالا دیدیم اما در اینجا یک اسکرین شات برای جمع بندی وجود دارد.

Instagram Block vs Report vs Restrict 1
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 38

همچنین می توانید کسی را در اینستاگرام با استفاده از مرورگر وب مسدود کنید.

گزارش پست‌ها، پیام‌ها و داستان‌ها

همانطور که در بالا اشاره کردیم، گزارش‌دهی کمی متفاوت عمل می‌کند. و بنابراین، شما همچنین می‌توانید پست‌های جداگانه و نه فقط نمایه‌ها را از خود فید خود گزارش دهید.

هنگام پیمایش در فید اینستاگرام خود، اگر به پستی برخوردید که احساس می‌کنید باید گزارش شود، روی کباب ضربه بزنید. منو (نماد سه نقطه) در کنار پست و گزارش را انتخاب کنید.

سپس، اگر می‌خواهید نمایه را نیز گزارش دهید، روی منو کباب< ضربه بزنید. /strong> در کنار نام آنها و گزارش را انتخاب کنید. سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

توجه داشته باشید که همین مراحل برای گزارش داستان ها و پیام ها نیز اعمال می شود. استوری یا پیام را باز کنید و دوباره از منوی کباب برای گزارش محتوا استفاده کنید. اگر می‌خواهید مکان‌ها، هشتگ‌ها، پخش زنده، حلقه‌ها را گزارش دهید، از صفحه راهنمای اینستاگرام دیدن کنید. ، یا محصولاتی که آنها می فروشند.

شما می توانید وضعیت همه محتوای گزارش شده را به راحتی بررسی کنید.

همه نمایه های محدود و مسدود شده را از تنظیمات مدیریت کنید

در نهایت، می توانید تمام حساب ها یا دنبال کنندگان محدود و مسدود شده را از تنظیمات مدیریت کنید. اینجاست که می‌توانید فهرستی از تمام حساب‌ها یا کاربرانی را که مسدود و محدود کرده‌اید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که هنگامی که یک حساب گزارش شده است، هیچ راهی برای لغو گزارش آن وجود ندارد. با این حال، می‌توانید پس از گزارش‌دهی شخصی در اینستاگرام، آن‌ها را رفع انسداد و لغو محدودیت کنید.

1. روی نماد نمایه خود در پایین ضربه بزنید و سپس را انتخاب کنید. >منوی کباب برای باز کردن تنظیمات.

open instagram profile settings
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 39

<2. اکنون به حریم خصوصی > حساب‌های محدود یا حساب‌های مسدود شده بروید.

Instagram Block vs Report vs Restrict 10
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 40

3. روی ادامه ضربه بزنید و در صفحه بعدی، می‌توانید نام پروفایل‌هایی را که می‌خواهید جستجو کنید. برای محدود کردن و رفع محدودیت یا مسدود کردن و رفع انسداد در اینستاگرام.

Instagram Block vs Report vs Restrict 8
بلاک اینستاگرام در مقابل گزارش در مقابل محدودیت: زمان استفاده و نحوه استفاده 41

4. بر روی محدود کردن یا لغو محدودیت و مسدود کردن یا رفع انسداد در نام نمایه در صورت نیاز ضربه بزنید.

< h2 class="wp-block-heading">سؤالات متداول

1. آیا می‌توانید بدون اطلاع شخصی در اینستاگرام را بلاک، گزارش یا محدود کنید؟

اینستاگرام هیچ اعلانی برای فردی که در پلتفرم او بلاک، ریپورت یا محدود شده است ارسال نمی‌کند. اما راه‌هایی برای پیدا کردن وجود دارد.

2. چگونه می‌توانید تشخیص دهید که شخصی شما را در اینستاگرام مسدود یا محدود کرده است؟

اگر فردی بلاک شده باشد، نمی تواند شما را در اینستاگرام پیدا کند. راه‌های دیگری برای مشاهده اینکه آیا کسی شما را مسدود کرده است وجود دارد. با این حال، اگر آنها را محدود کنید، هیچ راهی برای دانستن وجود ندارد. شخصی که شما را محدود کرده است، هیچ نظر یا به‌روزرسانی از شما نخواهد دید. با این حال، می‌توانید به ارسال نظرات ادامه دهید، بنابراین هیچ راهی برای دانستن وجود ندارد.

3. چند گزارش برای حذف یک حساب اینستاگرام لازم است؟

قوانین مشخصی وجود ندارد زیرا ممکن است شخصی از سیستم سوء استفاده کند. اگر اینستاگرام احساس کند که حساب شرایط و دستورالعمل‌های آنها را نقض می‌کند، ممکن است حساب را در یک گزارش نیز غیرفعال کند.

Instagram Block vs Report vs Restrict

امیدوارم اکنون بدانید که چگونه از ریپورت، محدود کردن و مسدود کردن ویژگی های اینستاگرام استفاده کنید. چه کاری انجام می دهد و چگونه با یکدیگر تفاوت دارند. خوب است ببینید که آنها راه‌های زیادی برای کنترل افرادی دارند که می‌توانند شما را آنلاین ببینند، با شما ارتباط برقرار کنند، و سپس شما نیز می‌توانید آنها را گزارش دهید. و همیشه می توانید کاری را که انجام داده اید لغو کنید. بنابراین رفع انسداد و رفع محدودیت نیز به همان اندازه آسان است. آنچه مهم است این است که در فضای خود امن و شاد باشید.

منبع : techwiser.com