حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم

5.3K

اگر هستید فعال در اینستاگرام، ممکن است اعلان های زیادی دریافت کنید. و گاهی اوقات، شما می خواهید از آن اعلان ها فاصله بگیرید. اینجاست که حالت آرام اینستاگرام وارد عمل می شود. اما حالت آرام در اینستاگرام چیست؟ پاسخ را در پستی بیابید که در آن با نحوه روشن یا خاموش کردن حالت کاملاً آشنا خواهید شد. همچنین خواهید آموخت که در حالت آرام چه اتفاقی می افتد و تفاوت بین اعلان های مکث و حالت بی صدا.

حالت ساکت در اینستاگرام چیست< /span>

بی صدا حالت در اینستاگرام یک ویژگی اعلان داخلی است که اعلان‌های اینستاگرام شما را تا 12 ساعت در روز خاموش می‌کند. زمان پیش‌فرض حالت آرام از 11 شب تا 7 صبح است. یعنی حالت ساکت در این زمان به طور خودکار فعال می شود. اما می توانید زمان را سفارشی کنید و ساعت ها را بر اساس نیاز خود ویرایش کنید. به عنوان مثال، می توانید آن را از ساعت 6 عصر تا 11 شب یا از 9 صبح تا 9 شب نگه دارید. حالت آرام در اینستاگرام مانند حالت های فوکوس آیفون است.

Instagram Quiet Mode Meaning
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 34

اعلان‌ها

وقتی حساب اینستاگرام خود را در حالت ساکت قرار می‌دهید، اعلان‌های اینستاگرام مانند اعلان‌های پیام جدید را دریافت نخواهید کرد. ، نظرات و غیره، زمانی که از برنامه اینستاگرام استفاده نمی کنید. پس از باز کردن برنامه، اعلان ها در برنامه ظاهر می شوند. این کمک می کند تا اعلان ها را متوقف کنید و کار خود را بدون مزاحمت رگباری از اعلان ها انجام دهید. هنگامی که حالت آرام خاموش است، خلاصه ای از اعلان های جدیدی را که در طول زمان حالت بی صدا دریافت کرده اید، مشاهده خواهید کرد.

نکته: بیاموزید چه اتفاقی برای شما می افتد کسی را در اینستاگرام بی صدا کنید.

نماد وضعیت فعالیت

وقتی حالت آرام را فعال می‌کنید، وضعیت فعالیت شما یا نقطه سبز رنگ به نماد ماه در تصویر نمایه شما تغییر می‌کند. حتی اگر وضعیت فعالیت برای حساب اینستاگرام شما خاموش باشد، این نماد نشان داده می شود.< /p>

Instagram Moon Icon
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 35

نکته: بدانید معنای نمادها و نمادهای دیگر در اینستاگرام.

حالت آرام در پیام‌های اینستاگرام

همراه با نماد حالت آرام، افرادی که به شما پیام می‌دهند یا موضوع چت شما را در صندوق ورودی خود باز می‌کنند، متن در حالت بی صدا زیر نام شما ذکر شده است. و همچنین زمانی که برای شما پیامی ارسال می‌کنند، یک پاسخ خودکار دریافت می‌کنند یا برچسبی را می‌بینند که می‌گوید «[نام کاربری] درباره این پیام مطلع نشده است زیرا در حالت بی‌صدا هستند». این کار به این دلیل انجام می شود که طرف مقابل بداند که در صورت مهم بودن پیام، نمی توانید آن را ببینید.

Instagram Quiet Mode Message
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 36

نکته: راه‌های مختلف خاموش کردن پیام‌های اینستاگرام را بررسی کنید.

قابلیت استفاده از برنامه اینستاگرام

قرار دادن حساب اینستاگرام خود در حالت بی صدا به این معنی نیست که نمی توانید برای استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام همچنان می‌توانید فید اینستاگرام خود را مرور کنید، پیام ارسال و دریافت کنید، پست‌های دیگر را لایک کنید یا در مورد آنها نظر بدهید. تنها چیزی که وجود دارد این است که اگر از برنامه اینستاگرام خارج شوید، از اعلان ها مطلع نخواهید شد. اگر از برنامه اینستاگرام استفاده می کنید، اعلان دریافت خواهید کرد.

تفاوت بین اعلان‌های مکث و حالت بی‌صدا

در تنظیمات اعلان‌های برنامه اینستاگرام، اعلان‌های مکث را درست بالای حالت بی‌صدا خواهید دید. ممکن است تعجب کنید که چه تفاوتی بین این دو وجود دارد.

خب، هر دو ویژگی به شما امکان می‌دهند اعلان‌های اینستاگرام را خاموش یا متوقف کنید، اما به روش‌های کمی متفاوت. حالت آرام عمدتاً یک ویژگی زمان‌بندی روزانه و این امکان را ارائه می‌کند که به دیگران اطلاع می‌دهد که اعلان‌های اینستاگرام شما متوقف شده است.

Instagram Quiet Mode Notification
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 37

از سوی دیگر، توقف اعلان‌ها اعلان‌ها را از زمان فعلی حداکثر تا 8 ساعت بی‌صدا می‌کند. شما باید از مجموعه دوره های زمانی معین انتخاب کنید. شما نمی توانید زمان سفارشی را انتخاب کنید یا آن را در آینده برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، می‌توانید از حالت مکث فقط برای 8 ساعت استفاده کنید که کمی کمتر از حالت آرام است که می‌تواند اعلان‌ها را تا 12 ساعت بی‌صدا کند. هیچ یک از این دو حالت به شما اجازه نمی‌دهد نوع اعلان‌هایی را که می‌توانید بی‌صدا کنید، سفارشی کنید. هر دو حالت تمام اعلان‌های اینستاگرام را متوقف می‌کنند.

Instagram Quiet Pause Notification
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 38

علاوه بر این، اگر از ویژگی Pause برای خاموش کردن اعلان‌های اینستاگرام استفاده کنید، دیگران هیچ نماد یا پیام خاصی را مشاهده نخواهند کرد. و درست مانند حالت ساکت، حتی اگر اعلان‌ها را متوقف کنید، می‌توانید به طور معمول از برنامه اینستاگرام استفاده کنید. اعلان‌های درون برنامه‌ای را در حالت مکث نیز مشاهده خواهید کرد.

به طور خلاصه، اگر می‌خواهید اعلان‌های اینستاگرام خود را در یک زمان خاص روزانه متوقف کنید، باید از حالت آرام استفاده کنید. از سوی دیگر، اگر می‌خواهید اعلان‌ها را برای چند دقیقه یا چند ساعت به‌طور موقت بی‌صدا کنید، توقف موقت اعلان‌ها گزینه بهتری خواهد بود.

روشن کردن حالت آرام در اینستاگرام در iPhone/Android

برای فعال کردن این مراحل را دنبال کنید حالت آرام در اینستاگرام:

1. برنامه اینستاگرام را در Android یا iPhone خود باز کنید.

2. روی نماد تصویر نمایه در پایین ضربه بزنید تا به صفحه نمایه خود بروید.

Instagram Profile Tab
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 39

3. > روی نماد سه نوار در بالا ضربه بزنید و تنظیمات و حریم خصوصی

را انتخاب کنید. Instagram Settings
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 40

4. روی اعلان‌هابه‌دنبال آن حالت بی‌صدا ضربه بزنید.

Instagram Settings Quite mode
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 41

5. کلید کنار بی صدا را فعال کنید. حالت.

6. روی From یا To ضربه بزنید و زمانی را تنظیم کنید که می‌خواهید حالت آرام به صورت خودکار فعال شود.

Instagram Quite mode enable
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 42

خاموش کردن حالت آرام در اینستاگرام در iPhone/Android

معمولاً، حالت آرام به طور خودکار در مدت زمان معینی. با این حال، شما همچنین می توانید آن را به صورت دستی قبل از زمان برنامه ریزی شده خاموش کنید یا آن را برای همیشه غیرفعال کنید. لطفاً توجه داشته باشید که نمی‌توانید حالت بی‌صدا را از چت‌های DM اینستاگرام خاموش کنید. برای غیرفعال کردن آن باید از تنظیمات اینستاگرام استفاده کنید. علاوه بر این، نمی توانید آن را برای چت های فردی غیرفعال کنید. این یا همه چت است یا هیچ.

برای خاموش کردن حالت آرام در اینستاگرام به طور دائم یا موقت، این مراحل را دنبال کنید:

1. به تنظیمات اینستاگرام > اعلان‌ها > حالت بی‌صدا بروید. یعنی باید مراحل 1-4 فعال کردن حالت آرام را دنبال کنید.

Instagram Settings Quite mode

2. ضوابط کنار حالت بی صدا را خاموش کنید.

3. یک پنجره بازشو نمایش داده می شود. برای غیرفعال کردن حالت آرام به طور موقت یا قبل از زمان برنامه ریزی شده، روی اکنون رد شوید ضربه بزنید. یعنی تا زمان برنامه ریزی شده بعدی غیرفعال می شود و پس از آن دوباره از سر گرفته می شود.

Instagram Quite mode Turn off
حالت آرام در اینستاگرام چیست و چگونه آن را روشن یا خاموش کنیم 43

4. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید حالت بی‌صدا را برای همیشه خاموش کنید، به‌جای فعلاً رد شدن، روی خاموش کردن حالت بی‌صدا ضربه بزنید. حتی اگر فعلاً روی Skip ضربه بزنید، فقط کلید حالت آرام را خاموش کنید تا برای همیشه غیرفعال شود.

نکته: یاد بگیرید که چگونه اصلاح عدم کارکرد اعلان های اینستاگرام.

سؤالات متداول

1. آیا حالت ساکت در اینستاگرام برای یک نفر است یا برای همه؟

حالت بی‌صدا اعلان‌های همه کاربران را بی‌صدا می‌کند. اگر می‌خواهید پیام‌های شخصی را بی‌صدا کنید، باید آن‌ها را بی‌صدا کنید.

2. وقتی شخصی در حالت ساکت در اینستاگرام است به چه معناست؟

وقتی شخصی در حالت ساکت است، به این معنی است که هیچ اعلان اینستاگرامی به او اطلاع داده نخواهد شد. خواه یک نظر، پیام یا درخواست فالوور جدید باشد. با این حال، آنها هنگام باز کردن برنامه، اعلان را مشاهده خواهند کرد.

3. آیا می‌توانید اعلان‌های اینستاگرام را فقط برای یک ویژگی غیرفعال کنید؟

بله، می‌توانید اعلان‌هایی را که می‌خواهید مجاز کنید و چه مواردی را غیرفعال کنید در تنظیمات اعلان‌های درون برنامه‌ای اینستاگرام سفارشی کنید. در برنامه اینستاگرام، به تنظیمات > اعلان‌ها بروید. در اینجا دسته‌های مختلفی مانند پیام‌ها، تماس‌ها، حلقه‌ها، پست‌ها، داستان‌ها و غیره را خواهید دید. روی دسته مورد نظر ضربه بزنید و گزینه Off را انتخاب کنید تا اعلان‌ها از آن ویژگی خاص اینستاگرام خاموش شود.

4 . آیا راه دیگری برای خاموش کردن اعلان‌های اینستاگرام وجود دارد؟

بله، می‌توانید اعلان‌های اینستاگرام را برای همیشه از تنظیمات اینستاگرام روی تلفن خود غیرفعال کنید. در آیفون، برنامه Settings را باز کنید و به Instagram > Notifications بروید. کلید کنار Allow Notifications را خاموش کنید. در اندروید، به Settings > Apps > Instagram > Notifications بروید. کلید کنار Allow notifications را خاموش کنید.

بای اینستاگرام

اگر صرفاً خاموش کردن اعلان‌ها با استفاده از حالت آرام در اینستاگرام کمک چندانی به اعتیاد شما به رسانه‌های اجتماعی نمی‌کند، باید از اینستاگرام خارج شوید. بدانید وقتی از حساب اینستاگرام خود خارج می شوید چه اتفاقی می افتد. همچنین، بدانید چگونه اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کنید.

منبع : techwiser.com