نحوه ذخیره، مشاهده یا حذف پیش نویس ها در اینستاگرام

5K

توانایی ویرایش و پست‌های اینستاگرام خود را زودتر آماده کنید< /a> می تواند راحتی زیادی را به میز بیاورد. در حالی که اینستاگرام روشی بومی برای برنامه‌ریزی یک پست به شما ارائه نمی‌کند، اما می‌توانید پست‌های خود را به عنوان پیش‌نویس ویرایش و ذخیره کنید تا در تاریخ و زمان بعدی آماده ارسال شوند. در این راهنما، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه عکس ها یا ویدیوهای خود را به عنوان پیش نویس در اینستاگرام ذخیره، مشاهده و حذف کنید. بنابراین، بدون بحث بیشتر، بیایید مستقیماً به آن بپردازیم.

توجه: از هم‌اکنون، پیش‌نویس‌ها در اینستاگرام یک ویژگی انحصاری برنامه است. بنابراین، در حالی که می توانید از رایانه شخصی خود در اینستاگرام پست بگذارید، هیچ راهی برای ایجاد یا مشاهده پیش نویس های اینستاگرام خود در برنامه وب وجود ندارد.

چگونه استوری اینستاگرام یا پست را در پیش نویس ذخیره کنیم

ذخیره پیش نویس ها در اینستاگرام یک فرآیند کاملاً ساده است. از آنجایی که این برنامه در اندروید و آیفون رابط کاربری مشابهی دارد، می‌توانید مراحل زیر را در هر تلفنی دنبال کنید تا عکس یا ویدیوی خود را به‌عنوان پیش‌نویس اینستاگرام ذخیره کنید.

1. Instagram را در Android یا iPhone خود راه اندازی کنید. روی نماد پلاس در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و پست را از منوی ایجاد شده انتخاب کنید.

Post on Instagram
نحوه ذخیره، مشاهده یا حذف پیش نویس ها در اینستاگرام 22

از طرف دیگر، می توانید عکس یا ویدیوی خود را مستقیماً از برنامه گالری در تلفن خود نیز به اشتراک بگذارید.

2. عکس یا ویدیویی را که می‌خواهید ذخیره کنید به‌عنوان پیش‌نویس انتخاب کنید و روی به جلو پیکان در بالا سمت راست ضربه بزنید تا پست خود را مطابق میل خود ویرایش کنید. پس از اتمام، دوباره روی پیکان رو به جلو ضربه بزنید تا ادامه دهید.

Edit Instagram Post
نحوه ذخیره، مشاهده یا حذف پیش نویس ها در اینستاگرام 23

>4. در صفحه پست جدید، تمام جزئیات پست مانند عنوان، مکان و غیره را وارد کنید. سپس روی پیکان برگشت در بالا سمت چپ ضربه بزنید تا به صفحه ویرایش برگردید. دوباره روی پیکان برگشت ضربه بزنید و پیامی ظاهر می شود که به شما امکان می دهد پست را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید یا آن را کنار بگذارید. گزینه ذخیره پیش نویس را انتخاب کنید.

Save Photo as Draft on Instagram
نحوه ذخیره، مشاهده یا حذف پیش نویس ها در اینستاگرام 24

همین. پست شما در پیش نویس های اینستاگرام ذخیره می شود. مهم است بدانید که فقط در صورتی گزینه ذخیره پیش نویس را دریافت خواهید کرد که پست خود را به هر نحوی ویرایش کرده باشید.

نحوه مشاهده و ارسال پیش نویس های ذخیره شده خود در اینستاگرام

پیش نویس های شما باقی می ماند در دستگاه شما ذخیره می شود تا زمانی که آنها را به اشتراک بگذارید یا حذف کنید. اگر می خواهید پیش نویس اینستاگرام خود را در هر نقطه مشاهده یا ارسال کنید، دسترسی به آنها به همین سادگی است. برای یادگیری نحوه کار به ادامه مطلب مراجعه کنید.

1. اینستاگرام را در تلفن خود باز کنید. روی نماد Plus ضربه بزنید تا Post را از لیست انتخاب کنید.

2. گزینه پیش‌نویس‌ها را درست در کنار گالری خواهید دید. برای مشاهده پیش نویس های خود روی آن ضربه بزنید. 

View Drafts on Instagram
نحوه ذخیره، مشاهده یا حذف پیش نویس ها در اینستاگرام 25

3. موردی را که می‌خواهید ویرایش یا پست کنید انتخاب کنید و برای ادامه روی پیکان رو به جلو ضربه بزنید. اگر می خواهید یک پست چرخ فلکی ایجاد کنید، هر پیش نویس اینستاگرام را فشار داده و نگه دارید تا چندین پیش نویس به طور همزمان انتخاب شود.

Post Instagram Draft
نحوه ذخیره، مشاهده یا حذف پیش نویس ها در اینستاگرام 26

4.< /strong> شما به صفحه اشتراک‌گذاری پست هدایت می‌شوید که از آنجا می‌توانید پست را به روشی معمولی منتشر کنید. پس از انتشار، پست شما دیگر در پیش نویس ها ظاهر نمی شود.

نحوه حذف پیش‌نویس‌ها در اینستاگرام

اگر پیش‌نویس‌های زیادی ذخیره کرده‌اید و ممکن است بخواهید برخی از آن‌ها را حذف کنید تا به هم ریختگی‌ها پاک شود. مراحل زیر را برای حذف پیش‌نویس‌های ذخیره‌شده اینستاگرام خود دنبال کنید.

1. برنامه Instagram را اجرا کنید و روی نماد Plus ضربه بزنید. برای انتخاب پست. برای مشاهده عکس‌ها و ویدیوهای ذخیره‌شده خود، به برگه پیش‌نویس‌ها بروید.

2. روی گزینه Manage در پایین ضربه بزنید. اکنون روی نماد مداد در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا پیش‌نویس‌هایی را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید.

Manage Instagram Drafts

3. روی تیک سمت راست در بالا ضربه بزنید و وقتی از شما خواسته شد رد کردن را انتخاب کنید.

Delete Instagram Draft
نحوه ذخیره، مشاهده یا حذف پیش نویس ها در اینستاگرام 27

و همین. تصویر یا ویدیوی ذخیره شده شما حذف خواهد شد. 

سؤالات متداول

آیا کسی می تواند پیش نویس های من را در اینستاگرام ببیند؟

خیر. پیش نویس های شما تا زمانی که پست نشوند خصوصی می مانند.

آیا پیش نویس های اینستاگرام در تلفن من ذخیره می شوند؟

بله و نه. پیش نویس ها به شکل داده های کش در تلفن شما ذخیره می شوند. بنابراین آنها در برنامه گالری تلفن شما ظاهر نمی شوند. اما اگر برنامه را حذف نصب و مجدداً نصب کنید، تمام درایوهای ذخیره شده اینستاگرام شما برای همیشه از بین خواهند رفت.

از پیش‌نویس‌ها به Broadcasts

اینستاگرام با معرفی مداوم ویژگی‌ها و بهبودهای جدید، از یک پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس تبدیل شده است. با این حال، برخی از ویژگی های کلیدی وجود دارد که برنامه حتی امروز فاقد آن ها است. توانایی زمان‌بندی پست‌ها به صورت بومی یکی از آنهاست. ذخیره عکس‌ها و ویدیوهای خود به‌عنوان پیش‌نویس در اینستاگرام می‌تواند یک راه‌حل بالقوه برای این مشکل باشد. 

منبع : techwiser.com