چگونه احراز هویت دو عاملی را در برنامه اینستاگرام خود تنظیم کنید

6.7K

اینستاگرام از احراز هویت پیامکی، به این معنی که وقتی این ویژگی را فعال کردید، هر بار که از یک دستگاه جدید وارد حساب اینستاگرام خود می شوید، یک کد پیام متنی (SMS) به شماره موبایل ثبت نام شما ارسال می شود، که باید قبل از ورود به برنامه اینستاگرام را وارد کنید. با این حال، امروز، آنها همچنین پشتیبانی از برنامه های احراز هویت دو عاملی مانند Google Authenticator و Authy را اضافه کرده اند.

من به عنوان یک کاربر مشتاق اینستاگرام و Authy تصمیم گرفتم آن را امتحان کنم. اگرچه فرآیند راه‌اندازی به چند سکسکه نیاز دارد، وقتی همه چیز را آماده کردید، بدون نقص کار می‌کند. بنابراین، بیایید ببینیم چگونه می‌توانید آن را در زیر تنظیم کنید

همچنین بخوانید: Authy vs google authenticator — کدام یکی بهتر است؟

2FA را در اینستاگرام با برنامه Authy راه اندازی کنید

برنامه اینستاگرام را باز کنید و به نمایه خود بروید. بعدی روی سه نقطه عمودی ضربه بزنید (?revision=323096104907491&name=instagram sidetrayhamburger ios&density=1روی تنظیمات ضربه بزنید.

پس از رسیدن به سمت پایین، به تأیید هویت دو عاملی بروید.Setup two Factor Authentication on your Instagram- settings list

یک گزینه جدید برای برنامه احراز هویت خواهید دید و روی شروع به کار کلیک کنید.

3.1 1

صفحه جدیدی باز می شود که چندین مرحله را برای راه اندازی Instagram 2FA طی می کند. به‌طور پیش‌فرض، اینستاگرام شما را به برنامه Google Authenticator در فروشگاه Google Play می‌برد.

این خوب است زیرا اکثر مردم از برنامه Google Authenticator برای مدیریت کلیدهای 2FA خود استفاده می‌کنند. با این حال، اگر شبیه افرادی هستید که از برنامه های احراز هویت دیگری مانندAuthy، LastPass Authenticator یا Myki استفاده می کنید، می توانید به صفحه اینستاگرام برگردید وتنظیم موارد را به صورت دستی انتخاب کنید. 

صفحه جدیدی باز می شود و لیستی از کاراکترها را نمایش می دهد. با کلیک بر روی گزینه کوچک «کپی کلید» در زیر آن، آن را در کلیپ بورد کپی کنید.

Setup two Factor Authentication on your Instagram- unique key insta

اکنون، برنامه Authy را در تلفن هوشمند خود باز کنید.  در مرحله بعد، روی سه نقطه عمودی در سمت راست بالای صفحه در برنامه کلیک کنید و افزودن حساب جدید را انتخاب کنید.

یک صفحه جدید نمایش داده می‌شود. باز کن. از آنجایی که اینستاگرام هیچ کد QR را برای اسکن ارائه نمی دهد، باید کلیدی را که در مرحله قبل در کلیپ بورد شما کپی می کنیم، قرار دهیم. برای انجام این کار، رویEnter Key Manually ضربه بزنید. 

Setup two Factor Authentication on your Instagram- add account

بعد، 32 کاراکتر را جایگذاری کنید و روی بعدی ضربه بزنید.

طبق تجربه من، گزینه کپی پیست کار نکرد فقط نیمه اول خط را کپی کرده است، بنابراین باید نیمه دیگر کاراکترها را به صورت دستی تایپ کنید.

6.2

Authy از شما می خواهد که نامی برای آن بگذارید، چیزی به یاد ماندنی مانند اینستاگرام و روی انجام شد ضربه بزنید. 6.1

پس از اتمام، Authy یک< قوی> کد 6 رقمی برای اولین بار راه اندازی. کد 6 رقمی را در کلیپ بورد خود کپی کنید و به برنامه اینستاگرام برگردید. در آنجا باید گزینه‌ای برای جای‌گذاری آن 6 رقم ببینید و می‌توانید ادامه دهید.4 2

اینستاگرام کدهای پشتیبان تولید می کند که در صورتی که برنامه Authy را همراه خود ندارید، می توانید از آنها برای ثبت نام استفاده کنید. توصیه می کنم یک اسکرین شات بگیرید و آن را با موضوع “کدهای پشتیبان اینستاگرام” برای خود ایمیل کنید.

11

این یک راهنمای دقیق در مورد نحوه تنظیم احراز هویت دو مرحله ای در اینستاگرام با استفاده از برنامه های احراز هویت مانند Authy بود. این به عنوان یک لایه امنیتی افزوده عمل می‌کند و می‌توانید نگران هرگونه مشکل حریم خصوصی نباشید.

بخوانید: نحوه ارسال عکس های عمودی در اینستاگرام بدون برش

منبع : techwiser.com