چگونه از رایانه شخصی در اینستاگرام به صورت زنده پخش کنیم

7.4K

اینستاگرام همتراز اکثر برنامه هایی با ویژگی Live که می توانید با طرفداران و دوستان خود تعامل داشته باشید. با این حال، نمی‌توانید روی رایانه شخصی به صورت زنده پخش کنید و نمی‌توانید دسکتاپ خود را در اینستاگرام لایو پخش کنید، که بسیار ناامیدکننده است. بنابراین، اگر شما خالقی مانند من هستید، که دوست دارید پیشرفت‌های پروژه‌های خود را در Premiere Pro به دیگران نشان دهید، یا حتی یک هدیه زنده برای اینستاگرام انجام دهید، باید به تنظیمات موقت بسنده کنید. اما نگران نباشید، در اینجا یک راه ساده برای پخش آسان دسکتاپ خود در لایو اینستاگرام وجود دارد. اکنون آن را امتحان کنید!

خواندن چگونه هشتگ ها را از پست های اینستاگرام مخفی کنیم & Stories

نحوه پخش زنده اینستاگرام از رایانه

برای پخش زنده اینستاگرام از رایانه شخصی یا مک، ما 4 مرحله ساده را دنبال می کنیم.

  1. دانلود Yellow Duck و با حساب اینستاگرام خود وارد شوید
  2. کلید پخش جریانی اینستاگرام و URL RTMP را دریافت کنید
  3. دانلود و پیکربندی OBS
  4. کپی کنید کلید جریان و URL RTMP به OBS

مرحله ۱: با اردک زرد وارد اینستاگرام شوید

برای پخش جریانی به اینستاگرام از رایانه شخصی خود، شما باید نرم افزاری به نام اردک زرد را دانلود کنید. این کلیدهای لازم برای زندگی را در اختیار شما قرار می دهد. اردک زرد را برای Mac یا Windows و باز کنید. نصب بسته های اضافی ممکن است چند دقیقه طول بکشد. پس از اتمام، برای شروع، اکنون start را بزنید. اکنون اطلاعات ورود به اینستاگرام خود را با نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن خود وارد کرده و رمز عبور خود را وارد کنید. از API اینستاگرام استفاده می‌کند، بنابراین اعتبارنامه‌های شما ایمن هستند.

اگر می‌خواهید ویژگی نظرات را فعال کنید، روی کادر تأیید کلیک کنید. همچنین می توانید گزینه ذخیره لایو اینستاگرام در استوری ها را علامت بزنید تا بتوانید بعداً آن را به اشتراک بگذارید. توجه داشته باشید که این تنظیمات پس از شروع جریان قابل تغییر نیستند.

Cast your Desktop on Instagram

مرحله ۲: دریافت کلید استریم اینستاگرام و URL RTMP< /strong>

پس از ضربه زدن به Log In & Start، چند لحظه طول می کشد تا بارگیری شود. اکنون مهمترین اطلاعات، که URL RTMP و کلید جریان شما است، نمایش داده می شود. توصیه می کنم URL و Key را در دفترچه یادداشت خود کپی کنید. ما از هر دوی این موارد برای کپی کردن در نرم افزار پخش خود استفاده خواهیم کرد، که در مرحله بعد در مورد آن صحبت خواهم کرد.

 هر دو این کدها پس از چند دقیقه منقضی می شوند. . بنابراین، یا دوباره اینها را تولید کنید یا بعد از راه اندازی نرم افزار پخش وارد شوید.

Cast your Desktop on Instagram

3. نصب و پیکربندی OBS

بعد، باید هر نرم‌افزار پخش جریانی را که از RTMP پشتیبانی می‌کند، مانند OBS، SLOBS، Wirecast و غیره دانلود کنید. برای این مثال، ما نرم‌افزار محبوب رایگان و باز را دانلود می‌کنیم. نرم افزار منبع – OBS. این نه تنها از اینستاگرام پشتیبانی می کند، بلکه می توانید YouTube، Twitter، Vimeo و بسیاری از پلتفرم های دیگر را پخش کنید. دانلود OBS برای Windows و Mac و مراحل نصب را دنبال کنید و OBS Studio را راه اندازی کنید.

اگر شما با استفاده مجدد از آن برای اولین بار، یک جادوگر پیکربندی خودکار از شما خواسته می شود. نه را بزنید، زیرا به صورت دستی آن را برای اینستاگرام پیکربندی می کنیم.

OBS 2

بعدی ، قصد داریم یک پروفایل با تمام تنظیمات برای اینستاگرام بسازیم. بنابراین، اگر از جمله موارد دیگر، بازی‌ها، YouTube را نیز پخش می‌کنید، می‌توانید چندین پروفایل ایجاد کنید تا بتوانید با یک کلیک بین تنظیمات جابجا شوید.

برای تنظیم یک نمایه جدید، روی نمایه در نوار ابزار ضربه بزنید. بالاترین. جدید را انتخاب کنید، نام آن را در مورد ما اینستاگرام بگذارید و Ok را فشار دهید.OBSS 1

حالا بیایید تنظیمات ویدیو را منحصر به فرد کنیم این پروفایل (اینستاگرام). می توانید تنظیمات را در سمت راست پایین صفحه پیدا کنید. به سادگی روی گزینه ای ضربه بزنید که یک برگه تنظیمات جدید باز می شود. از نوار کناری روی Video ضربه بزنید تا تنظیمات ویدیو باز شود.

Cast your Desktop on Instagram

از آنجا که نمایه پیش فرض Landscape (1080×1920) است، برخلاف استوری اینستاگرام، باید رزولوشن را تغییر دهیم. برای انجام این کار، روی گزینه اول، یعنی رزولوشن پایه (کانواس) ضربه بزنید. اکنون مقدار را از 1920×1080 به 1080×1920 تغییر دهید و ok را بزنید.

با این کار جهت روی صفحه تغییر می‌کند و یک استوری اینستاگرام مانند طرح‌بندی را می‌بینید. شما مجبور نیستید با تنظیمات دیگری سر و کار داشته باشید.

obss 3
مرحله بعدی اضافه کردن صحنه است مجموعه. صحنه ها به زبان ساده درست مانند لایه های فتوشاپ هستند. آنها لایه هایی از ویدئو و صدا هستند که ترکیب هر صحنه را منحصر به فرد می کند. شما می توانید چندین صحنه و منبع (ویدئو/صوتی) داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید ترکیب دسک‌تاپ و وب‌کم را روی صفحه نمایش دهید.

می‌توانید از نوار ابزار بالا یک مجموعه صحنه بسازید. روی مجموعه صحنه کلیک کرده و new را انتخاب کنید. سپس نام آن را بگذارید، در مورد ما Instagram و ok را بزنید.

Cast your Desktop on Instagram
یک بار کار شما تمام شده است، وقت آن رسیده است که مقداری گوشت به دستور غذا اضافه کنید که لایه‌های ویدیویی و صوتی هستند، از این رو مهم‌ترین بخش آن است.

در مورد ما، مهم‌ترین چیزی است که ما نیاز به ریختن دسکتاپ داریم. برای انجام این کار، روی علامت افزودن در پایین کلیک کنید و صفحه نمایش ضبط را انتخاب کنید و به آن یک نام (دسکتاپ) بدهید و OK را بزنید.

Cast your Desktop on Instagram

مطمئنم که شما هم می‌خواهید از دوربین خود عکس بگیرید زیرا برای تعامل بین کاربر عالی است. برای فعال کردن وب کم، دوباره علامت افزودن را بزنید و دستگاه ضبط ویدیو را انتخاب کنید. در صورتی که گزینه خارجی دارید، می‌توانید وب‌کم دیگری را انتخاب کنید، در غیر این صورت می‌توانید Ok را بزنید تا از دوربین پیش‌فرض استفاده کنید.

GIF2

بیش از نیمی از سفر ما، هنوز حیاتی ترین ویژگی تعامل، یعنی صدا را ندارد.  همانطور که گفتم، ما دقیقاً مانند فتوشاپ در سبک لایه کار می کنیم، باید یک ورودی صوتی اضافه کنیم. این کار را می توان به همین ترتیب با کلیک بر روی علامت افزودن در پایین و انتخاب ضبط ورودی صدا انجام داد. نام این ورودی/میکروفون را هر چیزی که برایتان مناسب است بگذارید و Ok را فشار دهید.

MIC
قبل از شروع پخش، می توانید هر دو را بکشید قاب ها، تغییر اندازه آنها، همپوشانی با یکدیگر و بسیاری موارد دیگر. هنگامی که از ترکیب راضی شدید، صدا را از میکسر صوتی در پایین بررسی کنید. هنگام صحبت کردن متوجه جهش در سطوح میکروفون خواهید شد. این بدان معناست که همه چیز در مسیر درست است و شما برای شروع جریان خوب هستید.

Align

مرحله 4. کلید جریان و URL RTMP را در OBS کپی کنید

On Yellow Duck 

جزئیات اینستاگرام را وارد کنید > URL و جریان RTML ایجاد کنید کلید

در OBS Studio

تنظیمات را باز کنید > روی جریان ضربه بزنید > URL RTML (سرور) و کلید جریان را از Yellow Duck کپی کنید> Ok

ezgif.com resize 3

همین. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی شروع پخش جریانی در پایین سمت راست ضربه بزنید. هر زمان که می‌خواهید پخش جریانی را به پایان برسانید، در همان گزینه توقف پخش را فشار دهید. پس از توقف پخش در اینجا، ذخیره و پایان را در Yellow Duck انتخاب کنید تا لایو اینستاگرام در استوری های خود ذخیره شود.

qweqwe

مشکلات و راه حل ها را می داند

صفحه دسکتاپ سیاه

هنگام تلاش برای فرستادن دسکتاپ و ویندوز، ممکن است با یک صفحه خالی مواجه شوید. این مشکل در سیستم‌هایی با بیش از یک آداپتور گرافیکی بسیار رایج است، جایی که یک GPU برای برنامه‌هایی استفاده می‌شود که به عملکرد بالایی مانند بازی نیاز دارند، در حالی که می‌توان از دیگری برای مدیریت ویندوز و دسکتاپ برای صرفه‌جویی در مصرف برق استفاده کرد. برای حل این مشکل، باید OBS را روی همان GPUی که صفحه نمایش می‌دهد، اجرا کنیم. برای انجام این کار، به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید.

روی دسکتاپ کلیک راست کنید > تنظیمات نمایش > به تنظیمات گرافیکی پایین بروید > مرور > C:Program Filesobs-studiobin64bit  > Options > حالت ذخیره انرژی

ASsa

رومیزی بی نهایت 

اگر فقط برای اولین بار شروع به استفاده از OBS Studio کرد، ممکن است این مشکل به نظر برسد اما در واقع اینطور نیست. از آنجایی که از استودیو OBS برای گرفتن مانیتور استفاده می کنید، آن نیز به نوبه خود OBS Studio را روی صفحه نمایش می گیرد. این منجر به یک حلقه بی پایان از آینه ها می شود. می‌توانید با کوچک کردن صفحه‌نمایش، که مشکل را حل می‌کند، از این کار مراقبت کنید و می‌توانید به طور معمول استریم کنید یا نما را برش دهید تا قسمت پیش‌نمایش دسک‌تاپ همان چیزی نباشد که می‌گیرید.  از طرف دیگر، اگر گردش کار شما این است که یک مرورگر یا برنامه‌های دیگر را ضبط کنید، همچنین می‌توانید ضبط پنجره را اضافه کنید و چندین پنجره را به طور همزمان پخش کنید.

Infinite

Closing Remarks

بنابراین، این ساده ترین راه برای فرستادن دسکتاپ شما در اینستاگرام بود. به سادگی مراحل را همانطور که هست دنبال کنید و می توانید به راحتی پخش جریانی کنید. علاوه بر این، برخی ممکن است هنگام شروع پخش جریانی در استودیو OBS متوجه صفحه نمایش بی نهایت شوند. این به این دلیل است که خود را منعکس می کند که به آن جلوه ای بی پایان شبیه آینه می دهد. به محض اینکه صفحه را کوچک کنید، این مشکل برطرف می شود.  اگر سوالی دارید در زیر نظر دهید.

همچنین بخوانید  بهترین برنامه ها برای هشتگ های اینستاگرام برای iOS و اندروید

منبع : techwiser.com