چگونه اکانت اینستاگرام را در موبایل و کامپیوتر بلاک یا رفع انسداد کنیم

6.1K

راه‌هایی وجود دارد که بدانیم آیا شخصی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است. با این حال، اگر در گیرنده هستید و توسط یک کاربر باگ می شوید، می توانید به راحتی آنها را نیز مسدود کنید. اما اگر حساب اینستاگرام مسدود شود واقعا چه اتفاقی می افتد؟ اگر فقط می خواهید کسی را از مشاهده قسمت های خاصی از نمایه خود محدود کنید، من قصد دارم در مورد چند گزینه جایگزین نیز صحبت کنم. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا نحوه مسدود کردن یک حساب اینستاگرام و سایر روش های محدود کردن کاربر در تلفن همراه و رایانه شخصی آورده شده است.

مسدود کردن و رفع انسداد حساب های اینستاگرام و پیامدهای آن

ما به تعدادی از موضوعات مربوط به بلاک کردن در اینستاگرام اشاره خواهیم کرد، مانند نحوه بلاک کردن شخصی که شما را دنبال می کند یا نه، چه اتفاقی می افتد وقتی این کار را انجام می دهید، بررسی لیست بلاک فعلی خود، رفع انسداد شخصی و موارد دیگر.

وقتی شخصی را در اینستاگرام بلاک می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد

قبل از اینکه به بلاک کردن شخصی در اینستاگرام بپردازیم، چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اولاً، به محض اینکه کسی را در اینستاگرام مسدود کنید، کاربر دیگر را محدود می‌کند. از مشاهده هر محتوایی که پست می کنید. برای مثال، کاربر نمی‌تواند نمایه شما را جستجو کند، بنابراین، تمام داستان‌ها، عکس‌ها، حلقه‌ها، ویدیوهای IGTV یا نکات برجسته‌ای که پست می‌کنید از حساب مسدود شده پنهان می‌شوند.

شما همچنان خواهید دید. پیام‌های چت آنها در صندوق ورودی شما، اما پاسخ دادن به آنها یک گزینه نیست. در مورد چت های گروهی، اینستاگرام از شما می گوید که آیا می خواهید در گروه بمانید یا ترک کنید. اگر بخواهید بمانید، می‌توانید پیام‌های آن‌ها را فقط در گروه ببینید.

چند گزینه دیگر وجود دارد در صورتی که نمی خواهید یک کاربر را به طور کامل مسدود کنید.

  • حساب خصوصی – فقط به دنبال کنندگان شما اجازه می دهد نمایه و محتوای پست شده در فید شما را مشاهده کنند.
  • پنهان کردن محتوا – اگرچه نمی‌توانید پست‌ها را پنهان کنید، می‌توانید به راحتی استوری های اینستاگرام خود را با افزودن آنها به لیست پنهان از دید سایر کاربران پنهان کنید.
  • حساب محدود شده – بعد از اینکه حسابی را محدود کردید، هیچ اعلانی را هنگام نظر دادن مشاهده نخواهید کرد. علاوه بر این، هر نظر جدید فقط برای حساب محدود قابل مشاهده خواهد بود. این یک راه عالی برای محدود کردن دیگران از ارسال هرزنامه در بخش نظرات بدون مسدود کردن کامل آنها است.

چگونه شخصی را در اینستاگرام موبایل بلاک کنیم

< با مراجعه به پروفایل کاربر در برنامه اندروید یا iOS به راحتی می توانید حساب کاربری آنها را مسدود کنید. در اینجا نحوه انجام این کار در چند مرحله آمده است.

1. اگر می خواهید کاربر خاصی را بلاک کنید، اینستاگرام را باز کنید و به پروفایل او بروید. روی نماد منوی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و Block را انتخاب کنید.

How to block an account on Instagram app
چگونه اکانت اینستاگرام را در موبایل و کامپیوتر بلاک یا رفع انسداد کنیم 20

2. دوباره مسدود کردن را انتخاب کنید و پس از آن پنجره بازشو دیگری را مشاهده خواهید کرد که تأیید می کند کاربر مسدود شده است. روی OK ضربه بزنید و کارتان تمام شد.

Blocked user on Instagram
چگونه اکانت اینستاگرام را در موبایل و کامپیوتر بلاک یا رفع انسداد کنیم 21

چگونه فردی را در اینستاگرام موبایل

شما می توانید به راحتی یک کاربر را از طریق پروفایل او مسدود کنید. با این حال، برای رفع انسداد آنها، ما از گزینه حریم خصوصی استفاده می کنیم زیرا کاربر هنگام جستجوی نمایه ظاهر نمی شود.

1. برای رفع انسداد حساب اینستاگرام، نمایه خود را باز کنید و روی منوی سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. اکنون تنظیماترا از پایین صفحه باز کنید.

Instagram Settings
چگونه اکانت اینستاگرام را در موبایل و کامپیوتر بلاک یا رفع انسداد کنیم 22

2. از منوی تنظیمات، روی حریم خصوصی ضربه بزنید و به پایین به حساب‌های مسدود شده بروید. در اینجا لیستی از تمام کاربرانی که مسدود کرده اید را می بینید. برای رفع انسداد یک کاربر، به سادگی روی رفع انسداد ضربه بزنید.

Instagram Privacy option
چگونه اکانت اینستاگرام را در موبایل و کامپیوتر بلاک یا رفع انسداد کنیم 23

چگونه شخصی را در اینستاگرام بلاک کنیم برنامه وب

می‌توانید از برنامه وب اینستاگرام برای انجام چند کار مانند ویدیوها را از رایانه آپلود کنید یا یک حساب اینستاگرام را مسدود کنید. فقط توجه داشته باشید که برنامه وب اینستاگرام به شما امکان دیدن لیست بلاک را نمی دهد. بنابراین تنها راه رفع انسداد آنها از طریق برنامه تلفن همراه است.

1. Instagram را در مرورگر خود باز کنید و به نمایه کاربری که می‌خواهید بلاک کنید بروید. روی منوی سه نقطه افقی در سمت راست نام پروفایل کلیک کنید.

Instagram profile
چگونه اکانت اینستاگرام را در موبایل و کامپیوتر بلاک یا رفع انسداد کنیم 24

2. اکنون از منوی بازشو، روی مسدود کردن این کاربر ضربه بزنید. مانند نسخه موبایل، یک اعلان تأیید مشابه را مشاهده خواهید کرد. روی Block کلیک کنید و با موفقیت کاربر را مسدود خواهید کرد. به محض مسدود کردن یک حساب، تعداد فالوورها و کاربرانی که دنبال می کنند به طور خودکار به صفر می رسد.

Block a user on Instagram web

نکات پایانی: مسدود کردن/رفع انسداد کاربر اینستاگرام

بلاک کردن و رفع انسداد کاربران در اینستاگرام آسان است. اگرچه روش‌های جایگزینی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای مخفی کردن تکه‌ها و تکه‌های نمایه خود استفاده کنید، اما هیچ یک از این تنظیمات، کاربر را به طور کامل از مشاهده نمایه شما محروم نمی‌کند. تنها گزینه مسدود کردن اکانت اینستاگرام کاربر است.

همچنین بخوانید: چگونه بفهمیم کسی استوری خود را در اینستاگرام از شما مخفی می کند

چگونه اکانت اینستاگرام را در موبایل و کامپیوتر بلاک یا رفع انسداد کنیم 25
منبع : techwiser.com