چگونه اینستاگرام را با FaceID بدون جیلبریک قفل کنیم؟

13.5K

هر چند واتس‌اپ برای آیفون به شما امکان می‌دهد برنامه را با Face ID قفل کنید، من همچنان آرزو می‌کنم که برنامه‌های بیشتری به آن اجازه دهند. . به عنوان مثال، من به طور گسترده از اینستاگرام استفاده می کنم و می خواهم DM ها را با FaceID قفل نگه دارم. از آنجایی که FaceID بومی برای قفل کردن اینستاگرام شما وجود ندارد، ما بهترین چیز بعدی را داریم. بیایید اینستاگرام را با استفاده از FaceID یا تقریباً هر برنامه iOS قفل کنیم.

برنامه‌هایی که FaceID/TouchID را به صورت بومی پیاده‌سازی می‌کنند

FaceID و TouchID عموماً برای برنامه‌های حول حریم خصوصی مانند WhatsApp، Authy، محفوظ هستند. LastPass، Edison Email و سایر برنامه های بانکی. ادغام بومی دسترسی به برنامه ها را به صورت خصوصی راحت می کند. با این حال، این تنها راه برای ایمن کردن برنامه‌هایتان با رمز عبور نیست، اخیراً راه‌حلی پیدا کردم که به شما امکان می‌دهد یک رمز عبور وارد کنید. در هر برنامه ای با استفاده از Screen Time.

چگونه اینستاگرام را با FaceID قفل کنیم؟

برای قفل کردن اینستاگرام یا هر برنامه دیگری با FaceID، از Shortcut استفاده می کنیم ایجاد شده توسط کاربر @burrito. این برنامه مانند سایر برنامه های قفل برنامه که در دستگاه های اندرویدی می بینید کار می کند اما بدون هیچ ترفندی کار می کند. با این حال، یک کاستی وجود دارد. وقتی برنامه را بعد از فعال کردن قفل FaceID باز می‌کنید، یک تا دو ثانیه طول می‌کشد تا صفحه قفل نمایش داده شود. از آنجایی که با میانبر سیری اجرا می شود، به اندازه قفل بومی در واتس اپ یکپارچه نیست، اما همچنان کار می کند.

راه اندازی FaceID برای اینستاگرام

ادامه دهید نصب دو میانبر در آیفون خود با استفاده از پیوند AppDefense و AuthKit. این دو میانبر با هم کار می کنند تا عملکرد کامل FaceID را برای هر برنامه ای فراهم کنند. برای ساده‌تر کردن فرآیند نصب، ابتدا AppDefense را نصب کنید.

down 1

میانبر شما را راهنمایی می کند تا تنظیم کنید برای اولین بار FaceID را بالا ببرید. مراحل زیر را دنبال کنید تا میانبر را در iPhone خود پیکربندی کنید.

از شما می‌خواهد برنامه‌ای را انتخاب کنید که در آن احراز هویت FaceID را تنظیم کنید. برای نمایش لیست برنامه‌ها، روی «انتخاب» ضربه بزنید. اما، این راه حل باید با هر برنامه iOS که روی آیفون خود نصب کرده اید کار کند. روند یکسان است.

1 9

پس از انتخاب اینستاگرام، روی ادامه ضربه بزنید > و به صفحه بعدی بروید. اکنون، نام برنامه “Instagram” را تایپ کنید تا وقتی این میانبر را برای چند برنامه تنظیم می‌کنید، اشتباه نشود.

2 5

اکنون، یک میانبر انجام شده است و ما به پیکربندی بعدی ادامه می دهیم. در برنامه میانبرها، روی میانبر تازه نصب شده «AppDefense» ضربه بزنید. از شما می خواهد که AuthKit را راه اندازی کنید، برای ادامه روی OK ضربه بزنید.

3 4

در اینجا از شما می‌خواهد یک رمز عبور عددی تنظیم کنید که وقتی نمی‌توانید با استفاده از FaceID احراز هویت را انجام دهید، به کارتان می‌آید. یک رمز عبور دلخواه خود را انتخاب کنید و FaceID را فعال کنید. با این حال، اگر آیفون شما TouchID داشته باشد، به طور خودکار آن را تشخیص می دهد و از شما می خواهد که به جای آن، TouchID را فعال کنید.

4 2

می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید میان‌بر یک اعلان نشان دهد و در هر احراز هویت موفقیت‌آمیزی که در اپ استور دریافت می‌کنید، صدای زنگ پخش شود. می‌توانید انتخاب کنید که از آن رد شوید.

5 2

اکنون تقریباً تمام شده است و فقط باید هر بار که برنامه اینستاگرام را باز می کنیم، یک ماشه برای میانبر تنظیم کنید تا اجرا شود. در برنامه Shortcuts، روی برگه Automation در پایین ضربه بزنید و اتوماسیون جدیدی را با ضربه زدن روی دکمه + در گوشه بالا سمت راست ایجاد کنید. برای ادامه روی ایجاد اتوماسیون شخصی ضربه بزنید.

6 2

انتخاب کنید App را در تنظیمات باز کنید و Instagram را از لیست برنامه‌ها انتخاب کنید. این محرک ما خواهد بود و هر زمان که برنامه اینستاگرام را باز می کنید، میانبر را اجرا می کند.

7 2

روی دکمه Add Action در صفحه ضربه بزنید و Run Shortcut را جستجو کنید.

8

<اکنون روی دکمه میانبر خاکستری شده در کنار Run ضربه بزنید وAppDefense را اضافه کنید.

9

اتوماسیون آماده است، روی Next ضربه بزنید تا به صفحه بعدی بروید و روی سوئیچ کنار “Ask Before Running” ضربه بزنید و آن را خاموش کنید.

10

این به اتوماسیون اجازه می‌دهد بدون مشارکت فعال شما در هر بار یکپارچه اجرا شود. برای پایان، روی Done ضربه بزنید.

11

حکم نهایی

این تمام چیزی است که شما نیاز دارید انجام دهید تا این کار انجام شود. اکنون هر بار که برنامه اینستاگرام را باز می کنید، یک صفحه نمایش سفید رنگ به شما نشان می دهد. با استفاده از FaceID هویت شما را احراز هویت می کند. میانبر هنوز یک راه حل است و به خوبی یکپارچه سازی بومی به نظر نمی رسد، اما به خوبی کار می کند. با این حال، پس از ضربه زدن روی برنامه اینستاگرام، اتوماسیون یک ثانیه طول می کشد تا همچنان بتوانید صفحه اصلی برنامه اینستاگرام را ببینید. اما تا زمانی که با Face خود یا با رمز عبور احراز هویت نکنید، به شما اجازه نمی دهد برنامه را باز کنید. شما چی فکر میکنید؟ در نظرات زیر به من اطلاع دهید.

منبع : techwiser.com