چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟

4.4K

طول عمر استوری های اینستاگرام یک مگس شاید آنها 24 ساعت آنلاین می مانند و سپس برای همیشه ناپدید می شوند. در حالی که راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن نکات مهم روز است، اما هیچ راه رسمی برای ذخیره یا نمایش رکورد استوری های اینستاگرام. با این حال، می‌توانید یک استوری اینستاگرام را در تلفن‌های هوشمند Android و iOS خود ضبط کنید.

بیایید شروع کنیم.

ضبط صفحه نمایش استوری های اینستاگرام در iOS

iPhone ها دارای یک ضبط کننده صفحه نمایش بومی هستند که می توانید از طریق Control آن را کار کنید مرکز. مرکز کنترل به شما امکان می‌دهد به سرعت سرویس‌ها را از هر صفحه‌ای روشن/خاموش کنید.

در اینجا مراحلی برای افزودن ضبط صفحه به مرکز کنترل وجود دارد، اگر قبلاً اضافه نشده است. اگر قسمت بعدی را دارید می توانید به قسمت بعدی بروید.

1. Settings > Control Center را در iPhone خود باز کنید. ابتدا تغییر جهت دسترسی در برنامه‌ها را فعال کنید. اکنون به پایین بروید و روی نماد پلاس در کنار ضبط صفحه ضربه بزنید تا آن را اضافه کنید. همچنین می‌توانید برای مرتب کردن نمادها در مرکز کنترل، آن را بکشید و رها کنید.

add screen recorder to control center
چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟ 34

2. مرکز کنترل را با کشیدن انگشت از گوشه سمت راست بالای صفحه باز کنید تا نماد ضبط صفحه را پیدا کنید.

access screen recorder from control center in iphone

اکنون که Screen Recorder را آماده کرده ایم، بیایید یک استوری اینستاگرام ضبط کنیم.

1. اینستاگرام را باز کنید و به پروفایلی که می خواهید استوری را ضبط کنید مراجعه کنید. همچنین داستان‌هایی را از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید در بالا پیدا خواهید کرد. ورق بزنید تا موردی را که می خواهید ضبط کنید پیدا کنید. برای پخش روی Story ضربه بزنید. هنگامی که داستان شروع به پخش کرد، از گوشه سمت راست بالا به پایین بکشید تا مرکز کنترل باز شود.

playing instagram story and open control center

2. وقتی Control Center راه اندازی شد، روی نماد Screen Recorder ضربه بزنید. این نماد یک تایمر 3 ثانیه ای را نشان می دهد تا به شما زمان می دهد تا به استوری اینستاگرام بازگردید. برای بستن مرکز کنترل، انگشت خود را به سمت بالا بکشید. ضبط باید تا الان شروع شود.

begin screen recorder on iphone on instagram
چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟ 35

توجه داشته باشید که ضبط صفحه شروع می شود بدون صدا اگر می‌خواهید صفحه استوری اینستاگرام را با صدا ضبط کنید، روی نماد Screen Recorder ضربه بزنید و نگه دارید و سپس Microphone را که به طور پیش‌فرض روی آن خاموش است، تغییر دهید. همچنین می‌توانید مکانی را انتخاب کنید که ضبط صفحه استوری اینستاگرام در آنجا ذخیره شود.

screen recording with sound in iphone
چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟ 36

3. وقتی ضبط صفحه روشن است، نماد ساعت در نوار وضعیت قرمز می شود. اسلایدهای Story را همانطور که دوست دارید پخش کنید و پس از اتمام، روی نماد ساعت و روی توقف ضربه بزنید تا ضبط صفحه متوقف شود.

stop screen recording in iphone for instagram story

4. وقتی ضبط صفحه متوقف شد، اعلانی را در وضعیت مشاهده خواهید کرد. نواری که می گوید ضبط صفحه در برنامه Photos ذخیره شده است. برنامه Photos را باز کنید تا ضبط صفحه Instagram Story را در انتهای فید پیدا کنید.

iphone screen recording in photos app

ضبط صفحه نمایش استوری های اینستاگرام در اندروید

ممکن است مراحل بسته به مدل و مدل گوشی هوشمند شما متفاوت باشد. من از گوشی هوشمند سامسونگ استفاده خواهم کرد، اما این روزها اکثر تلفن های اندرویدی با یک ضبط کننده صفحه نمایش بومی عرضه می شوند. اگر مال شما یکی ندارد، تعداد زیادی در فروشگاه Play موجود است. ما XRecorder را از InShot توصیه می کنیم .

توجه داشته باشید که ممکن است میانبر ضبط کننده صفحه به پنل اعلان اضافه نشود. برای اضافه کردن آن، انگشت خود را از بالا به پایین بکشید تا پنل اعلان را باز کنید و روی نماد پلاس ضربه بزنید تا میانبر جدیدی اضافه کنید. گزینه Screen Recorder را پیدا کنید و برای افزودن آن را در زیر بکشید و رها کنید. برای ذخیره روی انجام شد ضربه بزنید.

add screen recorder to notification panel on samsung
چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟ 37

سپس مراحل را برای سامسونگ ادامه دهید.

1. اینستاگرام را باز کنید و به نمایه ای بروید که می خواهید استوری آن را ضبط کنید. همچنین می‌توانید استوری‌ها را از تمام حساب‌هایی که دنبال می‌کنید در نوار قابل پیمایش در بالا بیابید. Story را باز کنید و سپس انگشت خود را از بالا به پایین بکشید تا پانل اعلان باز شود.

open notification panel in instagram android
چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟ 38

2. نماد Screen Recorder را پیدا کنید و یکبار روی آن ضربه بزنید تا ضبط صفحه نمایش استوری اینستاگرام شروع شود. یک پنجره بازشو خواهید دید که از شما می پرسد آیا می خواهید صدا را ضبط کنید و اگر بله، فقط رسانه یا میکروفن نیز. یکی را انتخاب کنید و روی شروع ضبط ضربه بزنید.

begin screen recording on samsung
چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟ 39

3. یک تایمر سه ثانیه ای وجود دارد که روی صفحه چشمک می زند و به شما زمان می دهد تا داستان یا اسلایدی را که می خواهید ضبط کنید باز کنید. سپس ضبط شروع می شود و یک نوار ابزار مفید را در بالا مشاهده خواهید کرد. می‌توانید ضبط را متوقف یا متوقف کنید، روی صفحه حاشیه‌نویسی کنید و با استفاده از نوار ابزار از صفحه عکس بگیرید.

how to screen record instagram stories 14
چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟ 40

4. وقتی کارتان تمام شد، ضبط کننده صفحه را متوقف کنید. از بالا به پایین بکشید تا پنل اعلان باز شود و یک اعلان از ضبط کننده صفحه در جایی که ویدیو ذخیره شده است خواهید دید. اعلان را گسترش می دهید تا گزینه های بیشتری مانند اشتراک گذاری، ویرایش یا حذف را بیابید. می‌توانید روی اعلان ضربه بزنید تا برنامه گالری که در آن ضبط ذخیره شده است باز شود.

screen recording in notification panel on samsung
چگونه می توانید استوری های اینستاگرام را در موبایل ضبط کنید؟ 41

اکنون می توانید با صفحه ضبط شده بازی کنید، آن را ویرایش یا برش دهید تا قسمت های ناخواسته را حذف کنید، در فضای ابری ذخیره کنید، یا با دوستان به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

1. آیا ضبط استوری‌های اینستاگرام غیرقانونی است؟

نه، هیچ چیزی در شرایط خدمات اینستاگرام ذکر نشده است که بگوید نمی‌توانید استوری‌های اینستاگرام را ضبط کنید. داستان‌ها برای کاربرانی که به هر حال حساب را دنبال می‌کنند، بر خلاف پیامک‌های ناپدید شده یا عکس‌های ناپدید شده، قابل مشاهده است. اینها خصوصی هستند و اینستاگرام اگر کسی آنها را ضبط یا اسکرین شات بگیرد به کاربر اطلاع می دهد.

2. آیا اینستاگرام هنگامی که شخصی استوری اینستاگرام خود را ضبط می کند، اعلان ارسال می کند؟

خیر. چند سال پیش، اینستاگرام ویژگی را آزمایش کنید که در آن کاربر را در صورت ضبط یا اسکرین شات گرفتن استوری یا اسکرین شات به کاربر اطلاع می دهد اما این ایده از بین رفته است. ما همچنان توصیه می کنیم که این کار را برای استفاده شخصی انجام دهید و محتوا را در پلتفرم های دیگر به اشتراک نگذارید.

ذخیره آن استوری

استوری های اینستاگرام ماهیت موقتی دارند اما ممکن است حاوی لحظه های زیبا یا مهم زندگی. چیزی که دوست دارید آن شخص را به خاطر بسپارید. چیزی که ممکن است در آینده به آن نیاز داشته باشید، مانند یک نکته یا یک ترفند. در هر صورت، راه‌های ساده‌ای برای ضبط استوری اینستاگرام بدون اینکه آن‌ها بدانند شما این کار را کرده‌اید وجود دارد. با این حال، کاری را انجام ندهید که از نظر اخلاقی یا اخلاقی اشتباه است. ما آن را توصیه نمی کنیم.

منبع : techwiser.com