10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام

2.6K

اینستاگرام — فقط برای رسانه جایگزینی برای فیس بوک، پخش خودکار فیلم ها و گیف ها در فید خانگی. این بخش اصلی تجربه اینستاگرام است و برای کاربران راحت است که در فید اصلی برای مشاهده محتوا حرکت کنند. اما اگر اینستاگرام پخش خودکار ویدیوها را متوقف کند چه؟ اگر اغلب با این مشکل روبرو هستید، در اینجا راه‌هایی برای رفع عدم پخش ویدیوهای اینستاگرام در گوشی شما آورده شده است.

عیب‌یابی ویدیوهای پخش نشدن اینستاگرام

ما اینستاگرام برای iOS و Android را در اینجا پوشش می‌دهد و هرجا که لازم باشد پلتفرم را ذکر می‌کند.

1. مشکلات شبکه را بررسی کنید

بیایید قبل از اینکه به ترفندهای پیشرفته برویم، برخی از اصول اولیه را مرور کنیم. ممکن است اینستاگرام به دلیل نقص شبکه در تلفن شما، عکس‌ها و ویدیوها را نمایش ندهد. می‌توانید با فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما، اتصال شبکه تلفن خود را بازنشانی کنید.

turn on airplane mode in iphone
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 39

کاربران iPhone می‌توانند از گوشه بالا سمت راست تند بکشند و حالت هواپیما را فعال کنند. کاربران اندروید باید مرکز اعلان را پایین بیاورند و حالت هواپیما را تغییر دهند. پس از چند ثانیه آن را غیرفعال کنید و ویدیوها را در اینستاگرام بارگیری کنید.

airplane mode on android
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 40

2. کاربر ویدیو را حذف کرده است

اکثر برنامه‌های تلفن همراه، از جمله اینستاگرام، حافظه پنهان را ذخیره می‌کنند تا محتوا به سرعت بارگیری شود. وقتی یک ویدیوی خاص در حافظه پنهان ذخیره می شود و کاربر آن را حذف می کند، نمی توانید آن را ببینید یا پخش کنید. اگر می‌خواهید به همان ویدیو دسترسی داشته باشید، باید ادمین را دنبال کنید و از او بخواهید دوباره ویدیو را به اشتراک بگذارد.

3. محتوا در منطقه شما در دسترس نیست

ممکن است برخی از محتوای ورزشی یا سرگرمی در منطقه شما در دسترس نباشد. اینستاگرام محتوای غیرمجاز را از چنین حساب‌هایی پخش نمی‌کند. به عنوان مثال، زمانی که شرکت دیگری دارای حقوق پخش NFL در کشور شما است، نمی توانید تاچ داون های NFL را در اینستاگرام تماشا کنید. یک راه حل موقت وجود دارد. می‌توانید یک اتصال VPN بر روی تلفن خود برقرار کنید و به منطقه ای که ویدیو برای پخش در دسترس است.

4. برای مشاهده ویدیو، حساب خصوصی را دنبال کنید

آیا پیوند ویدیوی اینستاگرام را از یک حساب خصوصی دریافت کردید؟ این یکی از دلایلی است که اینستاگرام نمی تواند ویدیوها را به طور خودکار از چنین حساب هایی پخش کند. شما باید یک درخواست فالو ارسال کنید، و هنگامی که کاربر آن را تأیید کرد، می‌توانید ویدیوهای او را تماشا کنید.

5. پاک کردن کش اینستاگرام (اندروید)

یک حافظه پنهان اینستاگرام خراب ممکن است منجر به مشکل پخش ویدیو شود. به این صورت است که می‌توانید کش اینستاگرام خود را پاک کنید و دوباره امتحان کنید.

1. روی نماد برنامه اینستاگرام ضربه طولانی بزنید و منوی اطلاعات برنامه (i) را باز کنید.

open instagram app info menu
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 41

2. باز کردن < منوی قوی>ذخیره‌سازی و حافظه پنهان.

instagram storage menu
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 42

3. حافظه پنهان را از منوی زیر پاک کنید.

clear instagram app cache on android
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 43

6. حالت صرفه جویی داده را غیرفعال کنید

اینستاگرام می تواند به داده های تلفن همراه شما آسیب وارد کند، و ممکن است حالت ذخیره داده را در برنامه فعال کرده باشید تا از مصرف بیش از حد داده جلوگیری کنید. استفاده از اینستاگرام در حالت ذخیره داده می تواند منجر به مشکلات بارگذاری ویدیو شود. مراحل زیر را برای غیرفعال کردن ذخیره داده در اینستاگرام دنبال کنید.

1. اینستاگرام را باز کنید و به حساب خود بروید.

go to instagram account

2. همبرگر را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

launch Instagram settings
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 44

3. حساب را انتخاب کنید و منوی مصرف داده را باز کنید.

4. تغییر حالت استفاده کمتر از داده تلفن همراه را غیرفعال کنید.  

disable less mobile data
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 47

7. غیرفعال کردن حالت صرفه جویی در باتری

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است در پخش خودکار ویدیوهای اینستاگرام با مشکل مواجه شوید، فعال بودن حالت ذخیره باتری است. تنظیمات را در iPhone باز کنید و به منوی باتری بروید تا حالت کم مصرف را غیرفعال کنید.

turn off low power mode on iphone

در گوشی های اندرویدی، می توانید برای دسترسی به منوی جابجایی سریع و غیرفعال کردن سریع، انگشت خود را از بالا به پایین بکشید. حالت ذخیره انرژی.

disable battery saver mode
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 48

8. بررسی وضعیت اینستاگرام

وقتی سرورهای اینستاگرام با قطعی مواجه می‌شوند، نمی‌توانید ویدیوها را پخش کنید، عکس‌ها را بررسی کنید، یا پیام های مستقیم را در برنامه ارسال کنید. باید از Downdetector دیدن کنید و اینستاگرام را جستجو کنید. هنگامی که دیگران همین را گزارش می کنند، متوجه نمودارهای قطعی بالا خواهید شد. باید منتظر بمانید تا اینستاگرام مشکل را از انتهای خود حل کند. در عین حال، می‌توانید اینستاگرام را در توییتر یا دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید تا آخرین به‌روزرسانی‌ها را دریافت کنید.

9. از سیستم خارج شوید و دوباره وارد شوید

اینستاگرام ممکن است به دلیل خطای احراز هویت حساب، ویدیو را پخش نکند. باید از حساب خود خارج شوید و دوباره وارد شوید.

1. تنظیمات اینستاگرام را در تلفن خود باز کنید (به مراحل بالا مراجعه کنید).

2. از حساب خود خارج شوید و از همان اطلاعات کاربری حساب برای ورود مجدد استفاده کنید.

instagram log out account
10 روش برتر برای رفع عدم پخش خودکار ویدیوها در اینستاگرام 49

10. به روز رسانی اینستاگرام

اینستاگرام به طور منظم به روز رسانی هایی را با ویژگی های جدید و رفع اشکال منتشر می کند. ممکن است در یک برنامه قدیمی با مشکل پخش نشدن ویدیو مواجه شوید. برای نصب آخرین به‌روزرسانی برنامه، می‌توانید به فروشگاه Google Play (اندروید) یا اپ استور (iPhone) بروید.

از پخش بی‌وقفه ویدیو در اینستاگرام لذت ببرید

<اینستاگرام به طور خودکار ویدیوها را پخش نمی کند ممکن است تجربه برنامه را برای شما خراب کند. قبل از اینکه اینستاگرام را دوباره نصب کنید و آن را از ابتدا راه اندازی کنید، می توانید ترفندهای عیب یابی بالا را مرور کنید و ویدیوها را بدون مشکل پخش کنید.

منبع : techwiser.com