6 رفع خطای اشتباهی در اینستاگرام

5.4K

آیا مدام ” متأسفیم، اما هنگام تلاش برای استفاده از اینستاگرام، خطا رخ داد. تلفن یا رایانه شما؟ این می تواند ناراحت کننده باشد و به طور موثری شما را از مشاهده پست ها، داستان ها و حلقه های سازندگان و دوستان مورد علاقه خود باز دارد. در این راهنما، دلایل رایج این خطا را توضیح می دهیم و راه حل هایی برای رفع آن به شما ارائه می دهیم.

چرا Instagram Keep Saying Something Wrong

در بیشتر موارد، خطای “چیزی اشتباه شد” در اینستاگرام به دلیل اشکالات سمت سرور رخ می دهد. از آنجایی که این مشکلات معمولاً موقتی هستند، پیام خطا باید پس از مدتی به طور خودکار برطرف شود. علاوه بر این، اتصال اینترنت کند یا ناپایدار نیز می تواند منجر به چنین خطاهایی شود.

Instagram on Mobile and Computer
6 رفع خطای اشتباهی در اینستاگرام 23

غیر از موارد فوق، مشکلات احراز هویت در حساب اینستاگرام شما یا یک برنامه خراب یا حافظه پنهان مرورگر نیز می تواند این پیام خطا را راه اندازی کند.

1. با رفع‌های اساسی شروع کنید 

قبل از اینکه به راه‌حل‌های پیشرفته بروید، ایده خوبی است که برخی از رفع‌های اساسی را امتحان کنید. اگر چیز مهمی نیست، یکی از این نکات خطا را برطرف می کند و در زمان شما صرفه جویی می کند.

  • اپدیت برنامه: استفاده از نسخه قدیمی برنامه اینستاگرام در Android یا iPhone شما می‌تواند منجر به رفتار غیرعادی شود، بنابراین مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه برنامه اینستاگرام.
  • VPN را خاموش کنید: در حالی که VPN ممکن است برای حفظ حریم خصوصی عالی باشد، همچنین می تواند منجر به مشکلات اتصال به شبکه شود و باعث شود اینستاگرام خطاهایی را در تلفن شما نشان دهد. سعی کنید VPN خود را به طور موقت غیرفعال کنید تا ببینید آیا این کمک می کند یا خیر.

2. ورود از طریق فیس بوک 

آیا هنگام تلاش برای وارد حساب اینستاگرام خود شوید؟ اگر چنین است، سعی کنید با استفاده از حساب فیس بوک خود وارد شوید. توجه داشته باشید که این فقط در صورتی امکان پذیر است که قبلاً حساب اینستاگرام خود را با حساب فیس بوک خود پیوند داده باشید.

در صفحه ورود به سیستم اینستاگرام، روی Log in with Facebook ضربه بزنید و اطلاعات کاربری خود را وارد کنید. پس از آن، بررسی کنید که آیا خطا دوباره ظاهر می شود.

Log Into Instagram With Facebook
6 رفع خطای اشتباهی در اینستاگرام 24

3. دسترسی به اینستاگرام از طریق مرورگر وب و کپچا کامل

گاهی اوقات، برنامه اینستاگرام در Android یا iPhone شما ممکن است در صورتی که فعالیت‌های غیرعادی را در حساب شما شناسایی کند، خطای «مشکلی پیش آمد» را نشان می‌دهد. برای رفع این مشکل، باید به حساب اینستاگرام خود در یک مرورگر وب دسترسی داشته باشید.

Instagram را در مرورگر وب خود باز کنید، وارد حساب خود شوید و کپچا را تکمیل کنید. پس از آن، باید بتوانید مانند قبل از اینستاگرام در تلفن خود استفاده کنید.

Instagram Captcha
6 رفع خطای اشتباهی در اینستاگرام 25

4. از یک پیوند متفاوت استفاده کنید

چند کاربر در یک پست ردیت گزارش داد که هنگام تلاش برای دسترسی به اینستاگرام در مرورگرهای خود، با خطای “متاسفم، مشکلی پیش آمد” مواجه شده است. به اندازه کافی عجیب، به نظر می رسد این خطا با استفاده از یک URL دیگر به حساب اینستاگرام دسترسی پیدا کنید. 

از صفحه پیام‌های مستقیم حساب اینستاگرام خود دیدن کنید و ببینید که آیا این مشکل را حل می کند.

5. حساب کاربری خود را ایمن کنید

استفاده از حساب اینستاگرام خود در یک دستگاه جدید نیز می تواند منجر به این پیام خطا شود. در این صورت، باید از مراحل زیر برای ایمن کردن حساب خود و حل مشکل استفاده کنید.

1. حساب ایمیل مرتبط با اینستاگرام خود را باز کنید و لاگین جدید را باز کنید. ایمیل از اینستاگرام 

Instagram New Login Email
6 رفع خطای اشتباهی در اینستاگرام 26

2. روی پیوند ایمن کردن حساب خود کلیک کنید و کد را وارد کنید. اینستاگرام برای تأیید هویت شما به دستگاه یا ایمیل مورد اعتماد شما ارسال می کند. 

Secure Instagram Account Link
6 رفع خطای اشتباهی در اینستاگرام 27

هنگامی که حساب خود را با استفاده از مراحل بالا ایمن کنید، هنگام استفاده از اینستاگرام هیچ خطایی دریافت نخواهید کرد.

< h2 class="wp-block-heading">6. پاک کردن کش اینستاگرام

اگر هیچ چیزی کار نکرد، ممکن است داده‌های کش مرتبط با برنامه اینستاگرام خراب شده باشد. می‌توانید داده‌های حافظه پنهان اینستاگرام موجود در تلفن خود را پاک کنید تا ببینید آیا این کار به حالت عادی باز می‌گردد یا خیر.

1. روی نماد برنامه Instagram به مدت طولانی فشار دهید و روی نماد اطلاعات از منوی حاصل ضربه بزنید.

Open Instagram App Info on Android
6 رفع خطای اشتباهی در اینستاگرام 28

<2. به Storage بروید و روی گزینه Clear Cache ضربه بزنید.

Clear Instagram Cache on Android
6 رفع خطای اشتباهی در اینستاگرام 29

اگر هنگام تلاش برای استفاده از اینستاگرام در رایانه Windows یا Mac خود با خطای “Something Goed” مواجه شدید، حافظه پنهان مرورگر را پاک کنید و ببینید آیا این کمک می کند.

Insta-Adventure Awaits

پیمایش در فید اینستاگرام شما سرگرم کننده و بازی است تا زمانی که خطاهایی مانند “چیزی اشتباه شد” قطع شود تجربه شما امیدواریم یکی از نکات بالا به رفع مشکل اساسی و بازیابی دسترسی اینستاگرام شما کمک کرده باشد.

منبع : techwiser.com