9 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد صدای اینستاگرام در موبایل و کامپیوتر

3.9K

سکوی رسانه اجتماعی مورد علاقه شما در اینستاگرام اخیراً چندین ویژگی جدید را معرفی کرده است. و در حالی که کاربران از معرفی داستان‌ها استقبال کرده‌اند.، قرقره ها، و IGTV به پلتفرم، همچنان ادامه دارد برخی از اشکالات و اشکالات قابل توجه اینجا و آنجا. از بین همه آنها، آزاردهنده ترین آنها زمانی است که صدا به طور ناگهانی در اینستاگرام از کار می افتد. خوب، اگر خودتان با مشکل مشابهی روبرو هستید، ما لیستی از راه حل ها را جمع آوری کرده ایم تا به شما در رفع انواع مشکلات صوتی در اینستاگرام کمک کنیم. بیایید شروع کنیم.

صدای اینستاگرام در موبایل کار نمی‌کند

1. بررسی میزان صدا

اولین کاری که باید انجام دهید این است که میزان صدا را در گوشی خود بررسی کنید. اکنون مطمئن هستم که شما قبلاً این کار را انجام داده اید. اما همیشه خوب است که دوباره چک کنید. علاوه بر این، اگر هدفون یا بلندگوی مورد استفاده شما دارای یک کنترلر ولوم جداگانه است، حتما سطح صدای آن را نیز بررسی کنید.

علاوه بر این، برخی از کاربران iOS نیز گزارش داده اند که صدای اینستاگرام یک بار از کار می افتد. آنها به حالت بی صدا تغییر می کنند. بنابراین، اگر حالت بی‌صدا را فعال کرده‌اید، سوئیچ بی‌صدا را خاموش کنید تا ببینید آیا می‌توانید صدا را برگردانید.

2. برنامه را به‌روزرسانی و راه‌اندازی مجدد کنید

اگر در برنامه اینستاگرام گوشی خود با مشکل صدا مواجه هستید، ممکن است به دلیل یک اشکال خاص در نسخه برنامه مورد استفاده شما باشد. در بیشتر موارد، چنین باگ‌های مهمی اغلب به سرعت توسط توسعه‌دهندگان از طریق یک به‌روزرسانی برطرف می‌شوند.

بنابراین، اینستاگرام را در اندروید یا آیفون خود به‌روزرسانی کنید و سپس برنامه را مجدداً راه‌اندازی کنید تا ببینید آیا اکنون مشکل برطرف شده است یا خیر.

3. راه‌اندازی مجدد تلفن

اگر راه‌اندازی مجدد یا به‌روزرسانی برنامه کمکی نکرد، می‌توانید گوشی خود را مجدداً راه‌اندازی کنید. با راه اندازی مجدد تلفن، تمام برنامه ها و فرآیندهای در حال اجرا در دستگاه شما بسته می شود. به این ترتیب، می‌توانید مطمئن شوید که سایر برنامه‌ها یا پردازش‌های موجود در تلفن شما باعث ایجاد مشکل در صدا در اینستاگرام نمی‌شوند.

4. پاک کردن کش برنامه

اگر مدتی است از برنامه اینستاگرام استفاده می‌کنید، ممکن است این برنامه در طول زمان داده‌های کش زیادی را جمع‌آوری کرده باشد. شناخته شده است که حذف داده های حافظه پنهان هر برنامه به رفع اشکالات کوچک در اینجا و آنجا مربوط به برنامه کمک می کند. بنابراین، شما باید به طور دوره ای داده های حافظه پنهان گوشی خود را پاک کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

1. تنظیمات را در تلفن خود باز کنید و به برنامه‌ها و اعلان‌ها بروید. اکنون به پایین بروید یا از ابزار جستجو در بالا استفاده کنید تا اینستاگرام را پیدا کنید.

Settings on Android
9 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد صدای اینستاگرام در موبایل و کامپیوتر 24

2. سپس، به ذخیره‌سازی و حافظه پنهان بروید و روی پاک کردن حافظه پنهان< ضربه بزنید. /strong> گزینه.

Clear Instagram App Cache
9 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد صدای اینستاگرام در موبایل و کامپیوتر 25

پس از اتمام، ادامه دهید و اینستاگرام را مجددا راه اندازی کنید برنامه و ببینید که آیا مشکل حل شده است. اما باید دوباره وارد سیستم شوید.

5. خروج از سیستم و ورود به سیستم

به اندازه کافی عجیب، خروج از سیستم و ورود مجدد به برنامه اینستاگرام برای بسیاری در هنگام رفع مشکلات صدا در اینستاگرام کارآمد بوده است.

برای خروج از برنامه اینستاگرام، روی تصویر نمایه خود در پایین سمت راست ضربه بزنید تا به نمایه خود بروید. در اینجا، روی سه خط افقی موازی در بالا سمت راست ضربه بزنید و تنظیمات را از لیست انتخاب کنید.

Instagram Settings

به پایین صفحه بروید و روی گزینه خروج در انتهای صفحه ضربه بزنید.

Logout from Instagram
9 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد صدای اینستاگرام در موبایل و کامپیوتر 26

برنامه را راه اندازی مجدد کنید و دوباره وارد سیستم شوید تا ببینید آیا صدا در حال حاضر خوب کار می کند یا نه.

6. اینستاگرام را دوباره نصب کنید

اگر با خروج از سیستم و بازگشت مجدد مشکل حل نشد، می توانید حذف نصب کنید و نصب مجدد برنامه. حافظه پنهان و داده ها را با استفاده از مراحل نشان داده شده در نقطه 4 در بالا حذف کنید، برنامه را حذف نصب کنید و سپس دوباره نصب کنید. انجام این کار هر گونه داده خراب مرتبط با برنامه را حذف می کند و به آن شروعی تازه می دهد.

7. سخت افزار تلفن را بررسی کنید

اگر امتحان راه حل های ذکر شده در بالا کمکی نمی کند، و اگر در سایر برنامه ها نیز با مشکل صدا مواجه می شوید، ممکن است به دلیل سخت افزار معیوب باشد. و بهتر است برای رفع آن به یک مرکز خدمات مجاز مراجعه کنید.

صدای اینستاگرام در وب کار نمی کند

اگر در حین استفاده از اینستاگرام در رایانه شخصی خود با مشکلات صوتی روبرو هستید، در اینجا چند راه حل وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

8. پاک کردن حافظه پنهان مرورگر

مشابه برنامه‌ها، مرورگر شما نیز هنگام مرور اینترنت، حافظه پنهان و کوکی‌ها را جمع‌آوری می‌کند. پاک کردن حافظه پنهان و داده های کوکی می تواند به عیب یابی باگ ها و خطاهای تصادفی از جمله مشکلات صدا در اینستاگرام کمک کند. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

در Google Chrome

1. Google Chrome را راه اندازی کنید و Ctrl را فشار دهید کلیدهای +Shift+Delete برای باز کردن سریع پانل پاک کردن داده‌های مرور در برگه تنظیمات.

2. همه را انتخاب کنید. time را در گزینه Time range انتخاب کنید و گزینه‌های کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت وCached images and files را انتخاب کنید. در نهایت، روی دکمه پاک کردن داده ها در پایین کلیک کنید.

Clear Google Chrome Cache
9 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد صدای اینستاگرام در موبایل و کامپیوتر 27

در Microsoft Edge

1. Microsoft Edge را راه اندازی کنید. روی نماد منوی سه نقطه در سمت راست سمت راست کلیک کنید و تنظیمات را از لیست انتخاب کنید.

2. به برگه حریم خصوصی، جستجو و خدمات در سمت چپ خود بروید و روی دکمه انتخاب مواردی که باید پاک شود در سمت راست خود ضربه بزنید.

Clear Cache on Microsoft Edge

3. دوباره، همه زمان را انتخاب کنید. در گزینه محدوده زمانی و روی دکمه اکنون پاک کردن ضربه بزنید، کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت و تصاویر و فایل‌های ذخیره‌شده را انتخاب کنید و روی دکمه اکنون پاک کنید.

Clear Browsing Data on Edge
9 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد صدای اینستاگرام در موبایل و کامپیوتر 28

پس از حذف حافظه پنهان و کوکی ها، مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید و ببینید آیا مشکل صدا برطرف شده است.

9. برنامه های افزودنی را غیرفعال کنید

افزونه های شخص ثالث با طراحی ضعیف می توانند انواع مشکلات را در مرورگر وب شما ایجاد کنند. مشکل صدای اینستاگرام یکی از آنهاست. بنابراین، می‌توانید برنامه‌های افزودنی را در مرورگر خود غیرفعال کنید تا ببینید آیا مشکل را برطرف می‌کند یا خیر.

برای غیرفعال کردن برنامه‌های افزودنی در Chrome، chrome://extensions را در نوار آدرس تایپ کنید و فشار دهید. ورود. همه برنامه‌های افزودنی را غیرفعال کنید و Chrome را مجدداً راه‌اندازی کنید.

Disable Chrome Extensions
9 بهترین راه برای رفع عدم کارکرد صدای اینستاگرام در موبایل و کامپیوتر 29

<اگر مشکل حل شد، برنامه‌های افزودنی را یکی یکی روشن کنید تا عامل ایجادکننده مشکل را پیدا کنید.

Wrap Up: Instagram Sound Working.

بنابراین اینها چند راه حل بودند که می توانید برای رفع مشکل کار نکردن صدای اینستاگرام امتحان کنید. امیدواریم یکی از راه‌حل‌ها برای شما جواب داده باشد و دوباره به تماشای حلقه‌ها و استوری‌های مورد علاقه اینستاگرام خود بازگردید.

همچنین بخوانید: نحوه اضافه کردن موسیقی به استوری اینستاگرام بدون استیکر

منبع : techwiser.com