9 روش برتر برای رفع پخش نشدن پیام دایرکت اینستاگرام

7.3K

اینستاگرام به عنوان یک رسانه راه اندازی شد- تنها جایگزین فیس بوک است و در نهایت یک تابع چت با برچسب‌ها، شکلک‌ها، عکس‌ها و ویدئو. همچنین می‌توانید پست‌ها، استوری‌ها و حلقه‌های اینستاگرام (پیام مستقیم) را برای فالوورهای خود ارسال کنید. اما اگر ویدیوهای دریافت شده در DM اینستاگرام در وهله اول پخش نشوند چه؟ اگر با همین مشکل مواجه شدید، برای اطلاع از دلایل احتمالی و ترفندهای عیب‌یابی برای رفع خطای پخش نشدن ویدیو پیام دایرکت اینستاگرام، بخوانید.

اصلاح پخش نشدن ویدیو پیام دایرکت اینستاگرام< /h2>

اگر ویدیوها در DM اینستاگرام پخش نمی شوند، می تواند جریان مکالمه را مختل کند. قبل از اینکه از گیرنده بخواهید به پلتفرم IM (پیام‌رسانی فوری) دیگری منتقل شود، از ترفندهای زیر استفاده کنید و مشکل را عیب‌یابی کنید.

1. ویدیو متعلق به یک حساب خصوصی اینستاگرام است

آیا کسی ویدیوی اینستاگرام را از یک حساب خصوصی به اشتراک گذاشته است؟ اگر بله و آن حساب خصوصی را دنبال نمی‌کنید، نمی‌توانید محتوای ویدیوی ارسال شده را در DM مشاهده کنید. اینستاگرام به جای آن پیام «وضعیت غیرقابل دسترس» را نشان می دهد. اکثر کاربران اینستاگرام اکانت های خود را به عنوان خصوصی تنظیم می کنند تا چشمان کنجکاو را از خود دور نگه دارند. شما باید یک درخواست فالو را به حساب خصوصی اینستاگرام ارسال کنید، و پس از پذیرفتن آن شخص، می‌توانید ویدیوهای دریافتی یا حلقه‌های دریافتی را در پیام‌های مستقیم بررسی کنید.

2. شخص ویدیو یا حلقه ها را حذف کرده است

مالک اصلی ممکن است پست ویدیویی یا حلقه های دریافتی اینستاگرام شما را حذف کرده باشد. شما متوجه همان خطای عدم دسترسی به پیام در DM ها خواهید شد.

3. ویدیو در منطقه شما در دسترس نیست

مجوز ورزش، فیلم و نمایش تلویزیونی گیج کننده است. ممکن است برخی از محتوای ویدیویی از صفحات اینستاگرام یا حساب‌هایی که در DM خود دریافت می‌کنید برای مشاهده در منطقه شما در دسترس نباشد.

به عنوان مثال، ESPN دارای حقوق پخش UFC (Ultimate Fighting Championship) در ایالات متحده است. اگر دوست شما از ایالات متحده، کلیپ ویدیویی UFC Fight Night را از حساب اینستاگرام ESPN به اشتراک بگذارد، نمی‌توانید آن را چون برخی از شرکت‌های رسانه‌ای دیگر دارای حقوق پخش UFC در منطقه شما هستند. با این حال، می‌توانید به طور موقت یک شبکه VPN و برای رفع مشکل به سرور منطقه مربوطه متصل شوید تا چنین ویدیوهایی را در پیام های مستقیم اینستاگرام پخش کنید.

connect to vpn
9 روش برتر برای رفع پخش نشدن پیام دایرکت اینستاگرام 24

4. فرمت ویدیو در تلفن شما پشتیبانی نمی‌شود

به‌جز پست‌های ویدیویی اینستاگرام و حلقه‌ها، می‌توانید از گالری دستگاه نیز ویدیو ارسال کنید. در صورت دریافت حالت آهسته یا سایر انواع ویدیویی که در تلفن پشتیبانی نمی شوند، همچنان با مشکل پخش ویدیو مواجه خواهید شد.

5. اتصال شبکه را بررسی کنید

آیا می‌خواهید ویدیوهای دریافتی اینستاگرام را با اتصال اینترنت کند دانلود و پخش کنید؟ به دلیل اتصال شبکه غیرمستقیم، اینستاگرام نمی تواند ویدیوها را در تلفن شما پخش کند. به یک شبکه Wi-Fi پرسرعت متصل شوید یا از داده های تلفن همراه روی تلفن خود برای پخش جریانی ویدیوهای دریافتی در پیامک های اینستاگرام استفاده کنید.

6. پاک کردن کش اینستاگرام

حافظه زیاد اینستاگرام می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند پیام های مستقیم کار نمی کند، فید بارگیری نمی شود، ویدیوها در DM پخش نمی شوند و موارد دیگر. باید کش اینستاگرام گوشی خود را پاک کنید و دوباره امتحان کنید.

1. روی نماد برنامه اینستاگرام ضربه طولانی بزنید و دکمه کوچک i را انتخاب کنید. .

instagram app info menu
9 روش برتر برای رفع پخش نشدن پیام دایرکت اینستاگرام 25

2. اینستاگرام را باز می کند. منوی اطلاعات برنامه Storage را انتخاب کنید.

instagram storage on android
9 روش برتر برای رفع پخش نشدن پیام دایرکت اینستاگرام 26

3. روی ضربه بزنید. حافظه پنهان را از منوی زیر پاک کنید.

clear instagram cache
9 روش برتر برای رفع پخش نشدن پیام دایرکت اینستاگرام 27

اینستاگرام را باز کنید و از مکالمات شخصی شروع به پخش ویدیو کنید.

7.  از سیستم خارج شوید و وارد شوید

یک خطای غیرمعمول احراز هویت ممکن است مانع از پخش ویدیوهای دریافتی در مکالمات شما شود. باید از حساب خود خارج شوید و دوباره وارد شوید.

1. اینستاگرام را در تلفن خود باز کنید.

2. > به نمایه خود بروید.

go to instagram account
9 روش برتر برای رفع پخش نشدن پیام دایرکت اینستاگرام 28

3. منوی همبرگر را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید.

< figure class="wp-block-image size-full">open instagram more menu

4. تنظیمات را باز کنید.

open instagram settings

5. از حساب خود خارج شوید.

log out from instagram app
9 روش برتر برای رفع پخش نشدن پیام دایرکت اینستاگرام 29

با جزئیات حساب خود وارد شوید و برای پخش ویدیوها به DM های اینستاگرام بروید.

8. به روز رسانی برنامه اینستاگرام

اینستاگرام به طور منظم به روز رسانی هایی را با ویژگی های جدید و رفع اشکال منتشر می کند. اجرای یک بیلد قدیمی اینستاگرام ممکن است شما را با مشکل مواجه کند. می‌توانید Google Play Store را در Android یا App Store در iPhone باز کنید و به‌روزرسانی‌های معلق اینستاگرام را روی تلفن خود نصب کنید.

9. سرورهای اینستاگرام را بررسی کنید

هنگامی که شخصی برای شما ویدئویی ارسال می کند، فایل رسانه ای در سرورهای اینستاگرام ذخیره می شود. اگر سرورهای شرکت با قطعی مواجه هستند (اغلب این کار را می کنند)، تلفن شما نمی تواند برای دانلود و پخش ویدیو با آنها ارتباط برقرار کند. برای تأیید مشکل می‌توانید به Downdetector بروید. در این صورت، باید منتظر بمانید تا اینستاگرام مشکلات را از پایان خود حل کند و دوباره امتحان کنید.

از مکالمات بی عیب و نقص در اینستاگرام لذت ببرید

دایرکت اینستاگرام پخش نشدن ویدیو پیام می تواند شما را گیج کند. قبل از اینکه از شخص بخواهید دوباره ویدیو را ارسال کند، از ترفندهای بالا استفاده کنید و سعی کنید خطا را برطرف کنید. آیا می‌دانستید که اکنون می‌توانید دی‌ام‌های اینستاگرام را خاموش کنید ؟ میخوام یکم تفریح ​​داشته باشم؟ این برنامه های جعلی DM اینستاگرام را امتحان کنید برای ایجاد مکالمات ساختگی و یک میم لرد.

منبع : techwiser.com