Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم

4.5K

به‌روزرسانی‌های ثابت ویژگی‌های اینستاگرام تغییر کرده است آن را به یک رسانه اجتماعی مستقل و اکوسیستم بازاریابی تبدیل کنید. کاربران می‌توانند فروشگاه‌ها راه‌اندازی کنند، برای یک هدف پول جمع‌آوری کنند و حتی محصولات را در اینستاگرام راه اندازی کنید. اگر یک برند یا تأثیرگذار هستید که مدیریت همه حساب‌ها برایتان دشوار است، می‌توانید از ابزارهایی مانند Planoly برای انجام این کار برای شما استفاده کنید. پلانولی چیست؟ این یک ابزار بصری اینستاگرام است که اخیراً کشف کردیم. بیایید شروع کنیم!

راهنمای مبتدیان برای استفاده از Planoly

Planoly چیست؟

رسماً با اینستاگرام شریک شده است که این کنترل اضافی بر ابزارهای بازاریابی و تجزیه و تحلیل است.

علاوه بر آن، یک ویژگی گروه هشتگ نیز وجود دارد. به شما امکان می دهد هشتگ ها را بر اساس انواع دسته بندی کنید.

نحوه ثبت نام در Planoly

ثبت نام برای Planoly آسان است. کافی است به صفحه ثبت نام Planoly بروید و جزئیات اصلی خود را در کنار آن وارد کنید. با شناسه ایمیل شما در صورت داشتن کد ارجاع، شکافی نیز وجود دارد. این به شما اعتبارات رایگان می دهد که می توان آنها را با ارتقاء به یک طرح پولی بازخرید کرد.

1. پس از انجام، روی اکنون ثبت نام کنید در پایین کلیک کنید.

Planoly Sign Up Page
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 61

2. شما باید در این مرحله اکانت اینستاگرام خود را لینک کنید. برای انجام این کار، Link Instagram را انتخاب کنید و در صفحه بعد روی Link Via Instagram (پایین) کلیک کنید. انجام این کار شما را به صفحه احراز هویت اینستاگرام هدایت می کند. به سادگی اطلاعات ورود خود را تایپ کنید یا از اعتبار فیس بوک استفاده کنید.

Planoly's Link to Instagram Option
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 62

3. در مرحله بعدی، مناسب ترین توضیحات را انتخاب کنید که به Planoly اجازه می دهد پروفایل اینستاگرام بهتری ایجاد کند. شما می‌توانید از میان گزینه‌های متعددی مانند فریلنسر، ناشر، سرویس، و غیره انتخاب کنید. علاوه بر این، از شما خواسته می‌شود سطح تجربه رسانه‌های اجتماعی خود را برای شخصی‌سازی تجربه انجام دهید.

من مطمئن هستم که این موضوع بر روی آن تأثیری نخواهد گذاشت. لیست ویژگی ها یا تجربه به هر نحوی باشد، اما هیچ گزینه ای برای رد شدن از مرحله قبل از دسترسی به داشبورد وجود ندارد.

Planoly App dashboard
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 63

4. صفحه اصلی Planoly داشبورد شماست. شبیه رابط کاربری اینستاگرام با فید شما در سمت چپ است. می‌توانید برای دیدن همه پست‌های خود پیمایش کنید یا به سرعت تغییر دهید تا پست‌های زمان‌بندی‌شده و برنامه‌ریزی‌شده را در همان برگه ببینید.

استوری های اینستاگرام دارای بخش متفاوتی در گوشه سمت چپ بالا هستند. برای دسترسی به بخش داستان‌ها می‌توانید به سادگی روی داستان‌هاکلیک کنید.

Planoly's Homepage
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 64

نحوه برنامه ریزی پست ها در Planoly

من معتقدم اگر به ابزار اینستاگرام نگاه می کنید، هر روز پست های زیادی منتشر می کنید. با ویژگی زمان‌بندی، می‌توانید به سادگی بارگذاری کنید و برای چندین پست زمان تعیین کنید. بنابراین، این نه تنها بیشتر کار شما را خودکار می کند، بلکه به شما زمان می دهد تا با آن سازگار باشید. برنامه ریزی یک پست در Planoly آسان است. بیایید ببینیم چگونه انجام می شود.

وقتی برنامه ریزی کردید یک پست، یک اعلان در زمان مشخص شده در برنامه دریافت خواهید کرد. برای انتشار پست باید آن را تایید کنید. جایگزین دیگر دریافت یک حساب تجاری برای لذت بردن از قابلیت ارسال خودکار است.

1. روی + افزودن به شبکه در گوشه سمت چپ بالای فید کلیک کنید.

Planoly's Add to Grid Option
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 65

2< /strong>. از پاپ آپ انتخاب منبع، گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس عکس را مرور کنید و برای آپلود عکس، باز را فشار دهید.

Select an Upload Source for Planoly
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 66

3 . پیش‌نمایش تصویری را که آپلود کرده‌اید خواهید دید. اگر فقط یک عکس دارید، روی آپلود به عنوان 1 پست کلیک کنید. علاوه بر این، شما این امکان را دارید که تصاویر را به عنوان چرخ فلک قابل کشش بارگذاری کنید.

Planoly's Preview Post Feature
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 67

شما می توانید مشاهده کنید تصویر در شبکه نمایه شما به یاد داشته باشید که عکس هنوز آپلود نشده است. ما به سادگی یک پیش نویس آپلود کرده ایم و هنوز باید پست را زمان بندی کنیم.

به این ترتیب، می‌توانید چندین عکس را بدون انتشار آنها به فید خود اضافه کنید. زمانی که باید تصوری از نحوه ظاهر شدن فید پس از انتشار تصویر خود داشته باشید، عالی عمل می کند.

Planoly's picture preview
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 68

4. بعد، روی تصویر کلیک کنید تا دوباره پیش نمایش را ببینید. در پنجره پیش‌نمایش، می‌توانید توضیحات پست‌ها را بنویسید، هشتگ‌ها، موقعیت مکانی و غیره را اضافه کنید. اکنون می‌خواهیم پست خود را زمان‌بندی کنیم. برای انجام این کار، کافی است روی زمان‌بندی تاریخ کلیک کنید، سپس تاریخ و زمان را انتخاب کنید. پس از اتمام کار، روی ذخیره در پایین کلیک کنید و کار تمام است.

به یاد داشته باشید، باید برنامه Planoly را نیز روی گوشی خود نصب کرده باشید. در زمان تعیین شده، یک اعلان سفارشی با یک دکمه اکنون دریافت خواهید کرد.

Planoly's Post Schedule Date Option
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 69

5. همچنین می‌توانید عکس‌های خود را قبل از ارسال آن‌ها ویرایش کنید. اگرچه بخش فیلتر عکس برای کاربران حرفه ای قفل است، اما می توانید عکس را با تنظیمات از پیش تعیین شده برش دهید. وقتی از نسبت تصویر مطمئن نیستید، این به کار می آید. اگر می خواهید عکس را در آینده ذخیره کنید، یک دکمه دانلود نیز وجود دارد.

بخش ویرایش عکس را می توان از نماد مداد در گوشه سمت چپ پایین پنجره پیش نمایش مشاهده کرد.

Planoly's Photo Crop Feature
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 70

نحوه ایجاد یک گروه هشتگ در Planoly

یک ویژگی جالب دیگر که فکر می‌کنم تعداد زیادی از آنها را اضافه کند. بهره وری در بازی اینستاگرام شما ویژگی گروه هشتگ است. اگر از هشتگ‌های دسته‌بندی‌های مختلف مانند سفر، عکاسی و فناوری استفاده می‌کنید، بیشتر مشکلات شما حل می‌شود. شما می توانید به راحتی گروه های هشتگ بسازید و بدون نیاز به تایپ مجدد آنها از آنها استفاده کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

1. به تب Plan (صفحه اصلی) بروید و روی نماد هشتگ در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

Create Hashtag Group on Planoly
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 71

2. برای ایجاد یک گروه هشتگ روی ایجاد گروه جدید کلیک کنید.

Create Hashtag Group on Planoly
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 72

3. شما می توانید در این پنجره یک نام دسته بندی کنید و منشن ها و هشتگ ها را اضافه کنید. به یاد داشته باشید که شما به 30 هشتگ و 20 منشن محدود شده اید. پس از اتمام کار، روی ذخیره در پایین کلیک کنید.

Hashtag Categories on Planoly
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 73

می توانید همین مراحل را دنبال کنید و چندین دسته هشتگ اضافه کنید. زمانی که عکسی را آپلود می کنید، می توانید این هشتگ ها را با یک کلیک اضافه کنید. جدای از آن، می‌توانید هر زمان که بخواهید آنها را ویرایش کرده و در کلیپ‌بورد نیز کپی کنید.

Hashtag Overview Tab on Planoly
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 74

نمایش اجمالی برگه‌های Planoly

اینها چندین برگه اصلی هستند که قرار است از آنها استفاده کنید. می توانید آنها را از گوشه سمت راست بالای صفحه تغییر دهید. از آنجایی که برخی از این ویژگی‌ها منحصراً برای حساب‌های تجاری کار می‌کنند، توصیه می‌کنم برای استفاده کامل از آن‌ها تغییر دهید.

طرح – این بوم اصلی است. این پست های برنامه ریزی شده شما را به سبکی شبیه به تقویم نشان می دهد. همان برگه ای که برای آپلود تصاویر، استوری ها و زمان بندی آنها استفاده می کردیم.

Planoly's Plan Tab
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 75

پیش‌نویس‌ها – این یک تب اختصاصی است که در آن می توانید تمام پیش نویس های خود را مشاهده کنید. مشابه گروه های هشتگ، می توانید برای پیش نویس ها نیز یکی ایجاد کنید. این یک راه عالی برای دسته بندی تصاویر است. این به شما کمک می کند تا انواع پست های مشابه یا متنوع را در طول زمان برنامه ریزی کنید.

Planoly's Drafts Tab
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 76

کشف (کسب و کار) – این ویژگی فقط برای حساب هایی مفید است که در حال ارسال مجدد هستند. برای مثال، اگر صفحه سفر دارید، می‌توانید کاربران خاص، هشتگ‌ها، عکس‌های استوک را جستجو کنید و بلافاصله آن‌ها را در فید خود پست کنید. Planoly خالق اصلی محتوا را برچسب گذاری می کند. با این حال، پیشنهاد می‌کنم دوباره بررسی کنید زیرا این پست‌ها نیز می‌توانند دارای حق چاپ باشند.

Planoly's Discover Tab

تجزیه و تحلیل (کسب و کار) – اگرچه با حساب رایگان محدود است، هنوز هم می توانید تجزیه و تحلیل های اولیه در مورد نمایه خود را مشاهده کنید. برای مثال، می‌توانید تعامل مخاطب را مشاهده کنید، داده‌ها را بر اساس هفته، ماه فیلتر کنید، داده‌ها را به یک فایل CSV صادر کنید، و غیره.

Planoly's Analyze Tab
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 77

نظرات (کسب و کار) – در طرح رایگان، می‌توانید حداکثر تا 5 مورد از آخرین نظرات خود را پاسخ دهید و آن را مدیریت کنید نوشته ها.

Planoly's Comments Tab
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 78

LinkIt (کسب و کار) – ابزاری عالی برای برندها برای تبلیغ محصولات خود. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا یک گالری از پست های اینستاگرام خود ایجاد کنید. شما می توانید محصولات، پیوندها و هدایت کاربران را به فروشگاه مجازی خود پیوند دهید. بهترین قسمت؟ این یک ویژگی رایگان است.

Planoly's LinkIt Shop Tab
Planoly چیست و چگونه از آن برای مدیریت اکانت اینستاگرام استفاده کنیم 79

مقایسه برنامه Planoly

اگر از Planoly برای حساب شخصی اینستاگرام خود استفاده می کنید، نسخه رایگان به احتمال زیاد کافی خواهد بود. چندین محدودیت وجود دارد که باید در نظر بگیرید. شما محدود به 30 پست در ماه هستید و فقط محدود به عکس هستید. بنابراین اگر نمایه شما GIF یا ویدیویی سنگین است، پیشنهاد می‌کنم آن را ارتقا دهید. علاوه بر این، نسخه رایگان به شما اجازه اشتراک گذاری در توییتر یا فیس بوک را نمی دهد.

علاوه بر این، اگر دوست دارید فیلترها را اعمال کنید، از برنامه اینستاگرام استفاده کنید. از آنجایی که فیلترهای تصویر فقط برای نسخه های پولی پشتیبانی می شوند.

<خیر

نمایه های چندگانه اینستاپشتیبانی تصویر ویدئو/GIFزمان‌بندی سریع اشتراک‌گذاری در Facebookهزینه/بعد از ظهر
رایگان 1بلهخیرخیررایگان
انفرادی1بلهبلهبلهبله9$
Duo 2بلهبلهبلهبله19$
سفارشی 2+ (هزینه اضافی)بلهبلهبلهبله29 دلار

نکات پایانی: آیا باید از Planoly برای اینستاگرام استفاده کنید

Planoly ابزاری عالی برای مدیریت اکانت های اینستاگرام شماست و قطعا ارزش یک بار دیدن را دارد. رویکرد بصری آن به هر کاربری اجازه می دهد تا در کمترین زمان به رابط کاربری عادت کند. بیش از این، تنها مشکلی که در هنگام استفاده از Planoly با آن مواجه شدم، تب داستان ها بود. برنامه به دلایلی نمی تواند به اینستاگرام متصل شود. با این حال، من فکر می کنم این فقط یک مشکل موقتی است و جای نگرانی نیست.

همچنین بخوانید: INSSIST برنامه افزودنی کروم: آپلود ویدیوها در اینستاگرام از مرورگر کروم

منبع : techwiser.com